kultura i rozrywka

„Między życiem a śmiercią” – wystawa Bogdana Myśliwca

„Między życiem a śmiercią” – wystawa Bogdana Myśliwca

Bogdan Myśliwiec – fotoreporter i podróżnik, autor kilku albumów fotograficznych, specjalizuje się w fotografii reportażowej i przyrodniczej. Jest absolwentem Akademii Fotografii przy Ministerstwie Kultury i Sztuki (1984).

W swojej wieloletniej pracy zawodowej związany był z wieloma gazetami w regionie: Dziennikiem Super Nowości, Echem Dnia, Tygodnikiem Nadwiślańskim, Sztafetą, a także magazynem lifestylowym Ludzie Sukcesu. Współpracuje z agencją „Reporter” w Warszawie.

Jego fotografie prezentowane były na wielu wystawach regionalnych i ogólnopolskich. Tarnobrzeżanin ma na swoim koncie także szereg nagród zdobytych w konkursach o randzie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego prace zostały nagrodzone w Edynburgu w Szkocji, Szolnoku na Węgrzech, Kordobie w Hiszpanii, a także w Polsce – na Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Przyroda Polski w Białymstoku ,Polskiej Fotografii Prasowej Wbk Press Foto, oraz na konkursie krakowskiej „Wenus”.

Fotografie autorstwa Bogdana Myśliwca możemy podziwiać na bilbordach, autobusach miejskich, oraz w licznych prospektach i folderach wydawanych przez Tarnobrzeg. Jest doskonałym obserwatorem życia społecznego, a także kronikarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych, religijnych i politycznych w regionie.

Od kilku lat Bogdan Myśliwiec realizuje także swoją drugą pasję, czyli podróże. Podczas wypraw na różne kontynenty fotografuje egzotyczne miejsca, lokalne obrzędy, święta oraz, przede wszystkim, ludzi. Pokłosiem tych wypraw jest zestaw 56 fotogramów z Indii i Meksyku , po których autor podróżował w latach 2017- 2020. Zdjęcia ukazują dwa różne kraje, kulturę, religię, gdzie śmierć i pochówek zmarłego, może być tylko garstką popiołu rozsypanego w świętej rzece Ganges, lub Meksykańskim Świętem Zmarłych , pełnym kolorów , parad , smaków ale też drwin z umierania.

Wystawa prezentowana będzie w sali odczytowej Biblioteki Głównej od 22.10 – 27.11.2020 roku,  w godz. od 10.00  do 17.00.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe będzie tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Ambasadorzy Nowej Dęby!

rta24.eu25 listopada 2020

Pan Kotek zaprasza na Festiwal Jachowicza w sieci

rta24.eu24 listopada 2020

Trwa montaż oświetlenia parkowych alejek

rta24.eu23 listopada 2020

Usprawnienia w funkcjonowaniu Urzędu Miasta

rta24.eu16 listopada 2020

Informacja o zamknięciu drogi gminnej

rta24.eu12 listopada 2020

Czwórmiasto – Kolej na Tarnobrzeg!

rta24.eu12 listopada 2020

Biblioteka Główna i filie nieczynne

rta24.eu6 listopada 2020
stanisław lubacz

Galeria Okno – „Bohaterowie walk o niepodległość” – wystawa prac Stanisława Lubacza

rta24.eu5 listopada 2020

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

rta24.eu3 listopada 2020