kultura i rozrywka

„Między życiem a śmiercią” – wystawa Bogdana Myśliwca

„Między życiem a śmiercią” – wystawa Bogdana Myśliwca

Bogdan Myśliwiec – fotoreporter i podróżnik, autor kilku albumów fotograficznych, specjalizuje się w fotografii reportażowej i przyrodniczej. Jest absolwentem Akademii Fotografii przy Ministerstwie Kultury i Sztuki (1984).

W swojej wieloletniej pracy zawodowej związany był z wieloma gazetami w regionie: Dziennikiem Super Nowości, Echem Dnia, Tygodnikiem Nadwiślańskim, Sztafetą, a także magazynem lifestylowym Ludzie Sukcesu. Współpracuje z agencją „Reporter” w Warszawie.

Jego fotografie prezentowane były na wielu wystawach regionalnych i ogólnopolskich. Tarnobrzeżanin ma na swoim koncie także szereg nagród zdobytych w konkursach o randzie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jego prace zostały nagrodzone w Edynburgu w Szkocji, Szolnoku na Węgrzech, Kordobie w Hiszpanii, a także w Polsce – na Biennale Krajobrazu Polskiego w Kielcach, Przyroda Polski w Białymstoku ,Polskiej Fotografii Prasowej Wbk Press Foto, oraz na konkursie krakowskiej „Wenus”.

Fotografie autorstwa Bogdana Myśliwca możemy podziwiać na bilbordach, autobusach miejskich, oraz w licznych prospektach i folderach wydawanych przez Tarnobrzeg. Jest doskonałym obserwatorem życia społecznego, a także kronikarzem wydarzeń kulturalnych, sportowych, religijnych i politycznych w regionie.

Od kilku lat Bogdan Myśliwiec realizuje także swoją drugą pasję, czyli podróże. Podczas wypraw na różne kontynenty fotografuje egzotyczne miejsca, lokalne obrzędy, święta oraz, przede wszystkim, ludzi. Pokłosiem tych wypraw jest zestaw 56 fotogramów z Indii i Meksyku , po których autor podróżował w latach 2017- 2020. Zdjęcia ukazują dwa różne kraje, kulturę, religię, gdzie śmierć i pochówek zmarłego, może być tylko garstką popiołu rozsypanego w świętej rzece Ganges, lub Meksykańskim Świętem Zmarłych , pełnym kolorów , parad , smaków ale też drwin z umierania.

Wystawa prezentowana będzie w sali odczytowej Biblioteki Głównej od 22.10 – 27.11.2020 roku,  w godz. od 10.00  do 17.00.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, zwiedzanie wystawy możliwe będzie tylko po zastosowaniu się do ustalonych przez MBP zasad.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021

Na Dzień Kobiet – Babiniec on-line

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021