W powiecie

Międzynarodowa wizyta w Gorzycach

Międzynarodowa wizyta w Gorzycach

Zgłębianie tajników robotyki, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce oraz międzynarodowa integracja – goście z Bułgarii, Rumunii i Włoch odwiedzili Gorzyce, by razem z uczniami Zespołu Szkół w Gorzycach realizować kolejny innowacyjny projekt w ramach programu Erasmus.

– Możliwości jakie w zakresie edukacji daje Unia Europejska są ogromne, a Zespół Szkół w Gorzycach mocno korzysta z projektów międzynarodowej wymiany młodzieży – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. – Uczniowie mogą w ten sposób nie tylko gościć swoich rówieśników z wielu krajów, ale także sami wyjeżdżać i zdobywać cenne doświadczenia – dodaje dyrektor.

Dzięki programowi Erasmus ponad 300 uczniów z gorzyckiej szkoły całkowicie bezpłatnie odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej. Obecnie realizowany projekt nosi nazwę ROBO i nastawiony jest na prowadzenie szkoleń i doświadczeń z robotyki oraz stosowanie w nauce nowoczesnych technologii informacyjnych.

– Podczas naszego pobytu w Polsce programujemy roboty, pracujemy z komputerami, planujemy różne trasy robotów – mówi Adela, nauczycielka z rumuńskiej szkoły. Bardzo nam tu się podoba, jesteśmy pod wrażeniem szkoły i przyjęcia nas w Gorzycach – dodaje.

Bardzo ważna jest wymiana doświadczeń dotycząca nauki, bo w każdym kraju jest ona prowadzona trochę inaczej. Możliwość wspólnego prowadzenia doświadczeń , szkoleń i realizowanie założeń projektu są tu najważniejsze.

Dla Zespołu Szkół w Gorzycach projekt ROBO jest bardzo ważny gdyż programowanie jest priorytetowe zarówno dla technika informatyka, mechatronika oraz mechanika, a więc podstawowych kierunków tu nauczanych.

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Zespole Szkół w Gorzycach w kolejnych latach na pewno będzie kontynuowana, gdyż wynikają z tego ogromne korzyści szczególnie dla uczniów, którzy mają motywację do nauki, poznają nowych kolegów, nowe przyjaźnie oraz poznają kulturę innych krajów.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

W Gorzycach dzień Dziecka się nie kończy

rta24.eu10 czerwca 2021

Zespół Jamniczanki zdobył nagrodę publiczności

rta24.eu9 czerwca 2021

Gminny konkurs recytatorski w Sokolnikach

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Omal nie utonął w rowie, uratował go wójt Grębowa

rta24.eu5 czerwca 2021

Publikujemy portret pamięciowy mężczyzny, który składał dziecku niemoralne propozycje

rta24.eu1 czerwca 2021

V Zjazd Starych Motocykli PRL

rta24.eu26 maja 2021

W Gorzycach przyznano stypendia „Młodzi Zdolni”

rta24.eu24 maja 2021