W powiecie

Międzynarodowa wizyta w Gorzycach

Międzynarodowa wizyta w Gorzycach

Zgłębianie tajników robotyki, wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce oraz międzynarodowa integracja – goście z Bułgarii, Rumunii i Włoch odwiedzili Gorzyce, by razem z uczniami Zespołu Szkół w Gorzycach realizować kolejny innowacyjny projekt w ramach programu Erasmus.

– Możliwości jakie w zakresie edukacji daje Unia Europejska są ogromne, a Zespół Szkół w Gorzycach mocno korzysta z projektów międzynarodowej wymiany młodzieży – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. – Uczniowie mogą w ten sposób nie tylko gościć swoich rówieśników z wielu krajów, ale także sami wyjeżdżać i zdobywać cenne doświadczenia – dodaje dyrektor.

Dzięki programowi Erasmus ponad 300 uczniów z gorzyckiej szkoły całkowicie bezpłatnie odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej. Obecnie realizowany projekt nosi nazwę ROBO i nastawiony jest na prowadzenie szkoleń i doświadczeń z robotyki oraz stosowanie w nauce nowoczesnych technologii informacyjnych.

– Podczas naszego pobytu w Polsce programujemy roboty, pracujemy z komputerami, planujemy różne trasy robotów – mówi Adela, nauczycielka z rumuńskiej szkoły. Bardzo nam tu się podoba, jesteśmy pod wrażeniem szkoły i przyjęcia nas w Gorzycach – dodaje.

Bardzo ważna jest wymiana doświadczeń dotycząca nauki, bo w każdym kraju jest ona prowadzona trochę inaczej. Możliwość wspólnego prowadzenia doświadczeń , szkoleń i realizowanie założeń projektu są tu najważniejsze.

Dla Zespołu Szkół w Gorzycach projekt ROBO jest bardzo ważny gdyż programowanie jest priorytetowe zarówno dla technika informatyka, mechatronika oraz mechanika, a więc podstawowych kierunków tu nauczanych.

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Zespole Szkół w Gorzycach w kolejnych latach na pewno będzie kontynuowana, gdyż wynikają z tego ogromne korzyści szczególnie dla uczniów, którzy mają motywację do nauki, poznają nowych kolegów, nowe przyjaźnie oraz poznają kulturę innych krajów.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu strażackiego

rta24.eu25 września 2020

Oficjalne otwarcie Technicznego Ogrodu w Gorzycach już w niedziele

rta24.eu24 września 2020

W Baranowie powstanie pomnik Orła Piastowskiego

rta24.eu23 września 2020

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

rta24.eu18 września 2020

Studiuj na WMT Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

rta24.eu17 września 2020

Starostwo obdarowało Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

rta24.eu17 września 2020

Koronawirus – Dom Dziecka pod nadzorem Sanepidu

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020

Mieszkańcy upamiętnią Ułanów

rta24.eu15 września 2020