W powiecie

Miejsc w szkołach nie brakuje

Miejsc w szkołach nie brakuje

Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych z Powiatu Tarnobrzeskiego nie muszą się martwić o dalszą edukację. W całym powiecie wciąż czekają na nich wolne miejsca na wielu atrakcyjnych kierunkach.

W Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie, absolwenci gimnazjów znajdą jeszcze 11 wolnych miejsc w klasie humanistycznej 3-letniego Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzonym językiem angielskim, językiem polskim oraz historią i geografią.

W czteroletnim liceum, po szkole podstawowej, w klasie z połączonych profili politechnicznego (rozszerzenia z matematyki, informatyki i j. angielskiego) i ogólnego (rozszerzenia z j. polskiego, j. angielskiego i geografii), na uczniów czekają jeszcze 4 miejsca.

Jak uprzedza dyrektor szkoły Robert Suska, stan klas może ulec zmianie, ponieważ do 9 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca.

W nowodębskim Zespole Szkół nr 2, dla absolwentów szkół podstawowych jest jeszcze 14 wolnych miejsc na kierunku technik mechanik, także 14 – na kierunku technik informatyk, 20 – na kierunku technik ekonomista, 20 – na kierunku technik automatyk, 22 – na kierunku technik usług fryzjerskich.

W Branżowej Szkole I Stopnia 15 absolwentów szkół podstawowych może zdobyć zawód operatora obrabiarek skrawających. Jest także 26 wolnych miejsca w klasie wielozawodowej.

Byli gimnazjaliści też wciąż mają szanse zna zdobycie zawodu w nowodębskim Zespole Szkół nr 2.

16 uczniów wciąż może zostać technikiem mechanikiem, 17- technikiem informatykiem, tyle samo technikiem ekonomistą, 20 – technikiem automatykiem i także 20 – technikiem usług fryzjerskich.

Dla 25 gimnazjalistów znajdą się wiąż miejsca w Branżowej Szkole I Stopnia na kierunku operator obrabiarek skrawających i 23 w klasie wielozawodowej.

Wolne miejsca są też w Zespole Szkół im. Por. Sarny w Gorzycach.

Na absolwentów szkoły podstawowej czekają:

Jedno miejsce na kierunku technik informatyk, 5 – na kierunku technik mechanik,

6 – na kierunku technik ekonomista, 1 – na kierunku technik mechatronik. Szkoła Branżowa I Stopnia ma do zaoferowania wciąż 3 wolne miejsca.

Absolwenci gimnazjów wciąż mają do dyspozycji:

Jedno miejsce na kierunku technik informatyk, 3 – na kierunku technik mechatronik, 3 – na kierunku technik mechanik, 4 – na kierunku technik ekonomista, 10 – na kierunku technik logistyk oraz 7 miejsc w Szkole Branżowej I Stopnia.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grębowie też czeka jeszcze na uczniów w Szkole Branżowej I Stopnia. Do zdobycia są wciąż trzy zawody:

– kucharz – 14 wolnych miejsc,

– ogrodnik – 15 wolnych miejsc,

– cukiernik – 16 wolnych miejsc.

W Szkole Przysposabiającej do Pracy są jeszcze 4 wolne miejsca.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021