W Tarnobrzegu

Miejskim rowerem do połowy listopada

Miejskim rowerem do połowy listopada

Znamy już zwycięzcę przetargu na uruchomienie w Tarnobrzegu wypożyczalni rowerów miejskich bez stacji dokujących. Jest to ta sama firma, z którą zawieszony w obowiązkach prezydent Grzegorz Kiełb już w grudniu podpisał umowę.

Jak już informowaliśmy, gmina odstąpiła od jej realizacji. Kamil Kalinka, zastępca wykonującej obowiązki prezydenta Tarnobrzega Anny Pekar, argumentował, że umowa została podpisana niezgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, gdyż wartość zamówienia przekraczała 30 tys. euro, czyli kwotę, do której można przeprowadzać transakcje bezprzetargowe.

Po rozstrzygnięciu nowego przetargu władze miasta przygotowują się do podpisania umowy, zgodnie z którą firma dostarczy nie 100, jak to miało być wcześniej, ale 80 rowerów. Rozlokowane będą one w 10 strefach parkowania m.in. nad Jeziorem Tarnobrzeskim, przy Zamku Tarnowskich, przy Urzędzie Miasta, na placu Bartosza Głowackiego czy dworcu PKS.

– Zależy nam, by system uruchomić jak najszybciej, konkretnej daty jeszcze nie podamy. W tym roku sezon rowerowy potrwa do połowy listopada. W kolejnych dwóch latach będą to okresy ośmiomiesięczne, od 15 marca do 15 listopada – informuje Kamil Kalinka.

Rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji na smartfona, przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Opłata aktywacyjna wyniesie 10 zł. Koszt wypożyczenia roweru to 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 min, ale nie więcej niż 9 zł za cały dzień. Wykonawca systemu oferuje też abonamenty: miesięczny za 49 zł, roczny za 199 zł uprawniające do korzystania z roweru dwa razy przez godzinę w ciągu dnia.

Wioletta Wojtkowiak

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021