W Tarnobrzegu

Mieszkańcy przekazali dary dla dzieci na Ukrainie

Mieszkańcy przekazali dary dla dzieci na Ukrainie

30 paczek z darami przekazał stalowowolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dla polskich dzieci w Żółkwi na Ukrainie. Pomoc tę systematycznie organizuje społecznik Stanisław Uziel, radny tarnobrzeski, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Zwrócił się on o pomoc do Antoniego Kłosowskiego, przedsiębiorcy i prezesa zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli. – Bardzo dziękuję za tę pomoc, za przekazane dary, jestem wdzięczny Antoniemu Kłosowskiemu, wszystkim ludziom, tak ze Stalowej Woli jak i Tarnobrzega. Obecnie mam tyle darów, że konieczne będą dwa wyjazdy. Ludzi są wspaniali, potrafią pomagać, jeśli widzą, że to idzie na właściwy cel, że żaden cwaniak na tym nie zarobi.  Trzeba pomagać, tym bardziej jak ktoś ma Order Uśmiechu. Znam takich, którzy włożyli order do szuflady i nie robią nic. Człowiek jest tyle wart, ile pomoże drugiemu.  Dopóki będę mógł, to będę pomagał – mówi Stanisław Uziel.
Jak podkreśla na Ukrainie jest ogromna bieda, mieszkańcy niewiele zarabiają, często brakuje im pieniędzy na podstawowe potrzeb. W Żołkwi są siostry dominikanki, które pośredniczą w organizowaniu wsparcia dla Polaków na Ukrainie. Stąd pomysł takiej pomocy, którą tarnobrzeski społecznik organizuje  systematycznie i włącza w tą charytatywną działalność także innych.
Tym razem z pomocą przyszedł Antoni Kłosowski, który wspólnie z zarządem stalowowolskiego PCK zorganizował zbiórkę darów. Zresztą  przedsiębiorca ten, już prywatnie pomagał dzieciom z Żółkwi, gdy przebywały na letnim obozie w ośrodku Caritasu w Bojanowie.

Widzieliśmy, że potrzeby są duże, stąd też ta akcja. Najbardziej potrzebne są polskie książki, do historii, języka polskiego. Uczniowie ci, niejednokrotnie są przygotowywani lepiej z historii niż nasza młodzież. Jest to nasza pierwsza akcja dla tych dzieci, zobaczymy jakie będą potrzeby. Jeśli będzie taka konieczność, to będziemy częściej organizować taką pomoc we współpracy ze Stanisławem Uzielem, który organizuje wiele akcji – mówi Kłosowski.
Obecnie mieszkańcy Stalowej Woli przekazali 30 paczek, są w nich m.in. zabawki, książki, odzież, część darów jest nowa.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021