W Tarnobrzegu

Mieszkańcy przekazali dary dla dzieci na Ukrainie

Mieszkańcy przekazali dary dla dzieci na Ukrainie

30 paczek z darami przekazał stalowowolski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża dla polskich dzieci w Żółkwi na Ukrainie. Pomoc tę systematycznie organizuje społecznik Stanisław Uziel, radny tarnobrzeski, Kawaler Orderu Uśmiechu.

Zwrócił się on o pomoc do Antoniego Kłosowskiego, przedsiębiorcy i prezesa zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli. – Bardzo dziękuję za tę pomoc, za przekazane dary, jestem wdzięczny Antoniemu Kłosowskiemu, wszystkim ludziom, tak ze Stalowej Woli jak i Tarnobrzega. Obecnie mam tyle darów, że konieczne będą dwa wyjazdy. Ludzi są wspaniali, potrafią pomagać, jeśli widzą, że to idzie na właściwy cel, że żaden cwaniak na tym nie zarobi.  Trzeba pomagać, tym bardziej jak ktoś ma Order Uśmiechu. Znam takich, którzy włożyli order do szuflady i nie robią nic. Człowiek jest tyle wart, ile pomoże drugiemu.  Dopóki będę mógł, to będę pomagał – mówi Stanisław Uziel.
Jak podkreśla na Ukrainie jest ogromna bieda, mieszkańcy niewiele zarabiają, często brakuje im pieniędzy na podstawowe potrzeb. W Żołkwi są siostry dominikanki, które pośredniczą w organizowaniu wsparcia dla Polaków na Ukrainie. Stąd pomysł takiej pomocy, którą tarnobrzeski społecznik organizuje  systematycznie i włącza w tą charytatywną działalność także innych.
Tym razem z pomocą przyszedł Antoni Kłosowski, który wspólnie z zarządem stalowowolskiego PCK zorganizował zbiórkę darów. Zresztą  przedsiębiorca ten, już prywatnie pomagał dzieciom z Żółkwi, gdy przebywały na letnim obozie w ośrodku Caritasu w Bojanowie.

Widzieliśmy, że potrzeby są duże, stąd też ta akcja. Najbardziej potrzebne są polskie książki, do historii, języka polskiego. Uczniowie ci, niejednokrotnie są przygotowywani lepiej z historii niż nasza młodzież. Jest to nasza pierwsza akcja dla tych dzieci, zobaczymy jakie będą potrzeby. Jeśli będzie taka konieczność, to będziemy częściej organizować taką pomoc we współpracy ze Stanisławem Uzielem, który organizuje wiele akcji – mówi Kłosowski.
Obecnie mieszkańcy Stalowej Woli przekazali 30 paczek, są w nich m.in. zabawki, książki, odzież, część darów jest nowa.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Święto 3 Maja. w Tarnobrzegu

rta24.eu4 maja 2021

Konsultacje społeczne zagospodarowania fragmentu Serbinowa

rta24.eu4 maja 2021

Tarnobrzeg wita w odświeżonej formie

rta24.eu4 maja 2021

Uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłych pracowników przemysłu siarkowego

rta24.eu29 kwietnia 2021

Tarnobrzeski „Rolnik”  zrealizował program „Złote Szkoły NBP”  

rta24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021