W Tarnobrzegu

Mieszkańcy rozmawiali z parlamentarzystami PO

Mieszkańcy rozmawiali z parlamentarzystami PO

O nowym programie Platformy Obywatelskiej i samorządzie rozmawiali we wtorek z mieszkańcami Tarnobrzega parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej – Zdzisław Gawlik, Andrzej Halicki i Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Mają nadzieję, że mieszkańcy rozczarowani poczynaniami rządów Prawa i Sprawiedliwości przychylniejszym okiem spojrzą na Platformę i na jej nowy program, który chce budować na bazie pomysłów i rozmów z ludźmi w ich małych ojczyznach.

– Objazd kraju i rozmowa z Polakami to efekt refleksji po przegranych wyborach, dostrzeżenia, że w pewnym momencie rządzący oderwali się od ludzi, zabrało tej rozmowy -przyznał poseł Zdzisław Gawlik. Z jaką ofertą wraca Platforma?

– Najważniejszą dla nas sprawą jest większe upodmiotowienie samorządów, bo dziś mamy do czynienia z odwrotnym trendem. PiS chce samorządami sterować z Warszawy, zabiera im kompetencje i pieniądze – mówi Gawlik. Dodał też, że nikt w partii nie waży się podnieść ręki na program 500 plus, ale musi on być skoncentrowany na ludziach, którzy tego najbardziej potrzebują. – Pięćset złotych na pierwsze dziecko, ale pieniądze powinny też dostać dzieci z domów dziecka.

Na spotkaniu we „Fregacie” przeważali sympatycy PO, a wśród nich przewodniczący tarnobrzeskiej PO Sławomir Partyka, miejscy radni Dariusz Kołek, Stanisław Uziel, Leszek Ogorzałek i Norbert Mastalerz. Na tle uczestników dyskusji, którzy mówili mało merytorycznie dociekliwością wyróżniał się Damian Karbowniczak, inżynier pracujący dla norweskich firm. Jego pytania podnosiły temperaturę spotkania. Przekonywał, że zapowiadana przez PO likwidacja CBA to zły pomysł, zarzucił gościom hipokryzję w temacie programu „500 plus”.

– Rok temu mówiliście, że to zły projekt, że pieniądze ludzie przepiją a teraz słyszymy, że jest dobry… – wytknął tarnobrzeżanin. – Dla mnie liczy się rozwój, reformy i co z tego ma człowiek. Tarnobrzegowi potrzeba inwestycji, jeśli nie ściągniemy inwestorów, to jeszcze więcej ludzi stąd wyjedzie, więc trzeba z każdą władzą bez względu na sztandary walczyć o projekty . W samorządzie potrzeba lidera, inwestorzy nie czekają, trzeba ich szukać, jeździć po targach, promować się, nawiązywać kontakty międzynarodowe itd. – przekonywał.

Wioletta Wojtkowiak

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021