Kronika Policyjna

Mieszkaniec zatrzymał pijanego kierowcę

Mieszkaniec zatrzymał pijanego kierowcę

24-letni mieszkaniec Tarnobrzega zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla astry. Mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierujący może być pijany i postanowił pojechać za pojazdem. Przy skręcie na stację paliw, kierujący oplem wjechał na krawężnik, następnie gwałtownie cofnął uszkadzając jadący za nim pojazd. Okazało się, że kierowca miał 2,28 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Kwadrans po północy dyżurny jednostki Policji, otrzymał informację od mężczyzny o tym, że zatrzymał nietrzeźwego kierowcę pojazdu. Na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało 21-letni kierowca opla astry prowadził niebezpieczną jazdę, wjeżdżając na stację paliw najechał na krawężnik, następnie cofając uderzył w jadący za nim pojazd marki renault laguna. W wyniku stłuczki uszkodzeniu w lagunie uległ zderzak w postaci zarysowań i wgnieceń oraz ramka tablicy rejestracyjnej. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu.

24-letni mieszkaniec Tarnobrzega, podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił policjantów.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący oplem był pijany. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega miał 2,28 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych dokumentów. Za ich brak 21- latek otrzymał mandat karny.

Za kierowanie pojazdem po alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zatrzymanie prawa jazdy.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

rta24.eu23 kwietnia 2021