Kronika Policyjna

Mieszkaniec zatrzymał pijanego kierowcę

Mieszkaniec zatrzymał pijanego kierowcę

24-letni mieszkaniec Tarnobrzega zatrzymał nietrzeźwego kierowcę opla astry. Mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierujący może być pijany i postanowił pojechać za pojazdem. Przy skręcie na stację paliw, kierujący oplem wjechał na krawężnik, następnie gwałtownie cofnął uszkadzając jadący za nim pojazd. Okazało się, że kierowca miał 2,28 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Kwadrans po północy dyżurny jednostki Policji, otrzymał informację od mężczyzny o tym, że zatrzymał nietrzeźwego kierowcę pojazdu. Na miejsce udali się policjanci. Jak się okazało 21-letni kierowca opla astry prowadził niebezpieczną jazdę, wjeżdżając na stację paliw najechał na krawężnik, następnie cofając uderzył w jadący za nim pojazd marki renault laguna. W wyniku stłuczki uszkodzeniu w lagunie uległ zderzak w postaci zarysowań i wgnieceń oraz ramka tablicy rejestracyjnej. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu.

24-letni mieszkaniec Tarnobrzega, podbiegł do kierowcy i uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając mu kluczyki. O zdarzeniu powiadomił policjantów.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierujący oplem był pijany. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 21-letni mieszkaniec Tarnobrzega miał 2,28 promila alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych dokumentów. Za ich brak 21- latek otrzymał mandat karny.

Za kierowanie pojazdem po alkoholu mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zatrzymanie prawa jazdy.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Kierowca seata wybrał się na zakupy, miał blisko 3 promile

rta24.eu21 września 2021

Policjanci pomogli 47-latkowi, który wyziębiony leżał na deszczu

rta24.eu20 września 2021

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021

47-latek z Tarnobrzega z zarzutami o nękanie i groźby

rta24.eu16 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Wypadek w Dymitrowie Dużym. Piesza zginęła pod kołami ciężarówki

rta24.eu15 września 2021

Policyjni wodniacy podsumowali działania nad Jeziorem

rta24.eu15 września 2021