W Tarnobrzegu

Miliony na wodę i ścieki

Miliony na wodę i ścieki

Prawie 45 milionów otrzymają Tarnobrzeskie Wodociągi na drugi etap projektu gospodarki wodno-ściekowej w Tarnobrzegu!

Zgodnie z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naborem wniosków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-20 (oś priorytetowa II – ochrona środowiska, działanie 2.3. gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach), Tarnobrzeskie Wodociągi złożyły wniosek o dofinansowanie projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Tarnobrzegu – etap II”. 11 stycznia br. zarząd NFOŚiGW stwierdził, że przedłożony wniosek spełnił wszystkie kryteria wyboru projektu i uzyskał ocenę pozytywną. Obecnie Tarnobrzeskie Wodociągi przygotowują się do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje: instalację suszenia osadów w powiązaniu technologicznym oczyszczalni ścieków, modernizację sieci kanalizacyjnej metodą bezwykopową, budowę stacji filtrów węglowych w powiązaniu technologicznym stacji uzdatniania wody, bezwykopową renowację wodociągu w osiedlu Mokrzyszów, zakup specjalistycznych pojazdów ciśnieniowo-ssących wielofunkcyjnych hydrodynamicznego do udrażniania kanalizacji oraz do czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody. W ramach realizacji zadania kupione zostaną ponadto trzy inne auta: laboratorium dla systemu wodociągowo-kanalizacyjnego, do dowozu wody w sytuacjach awaryjnych oraz do transportu wysuszonego osadu.

Planowany budżet projektu to 69,5 mln zł netto, a z podatkiem VAT: 85,5 mln zł. Dofinansowanie projektu z funduszy unijnych w ramach trwającej perspektywy finansowej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie prawie 45 mln zł. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2017-20.

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021