W Tarnobrzegu

Miliony na wodę i ścieki

Miliony na wodę i ścieki

Prawie 45 milionów otrzymają Tarnobrzeskie Wodociągi na drugi etap projektu gospodarki wodno-ściekowej w Tarnobrzegu!

Zgodnie z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naborem wniosków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-20 (oś priorytetowa II – ochrona środowiska, działanie 2.3. gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach), Tarnobrzeskie Wodociągi złożyły wniosek o dofinansowanie projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Tarnobrzegu – etap II”. 11 stycznia br. zarząd NFOŚiGW stwierdził, że przedłożony wniosek spełnił wszystkie kryteria wyboru projektu i uzyskał ocenę pozytywną. Obecnie Tarnobrzeskie Wodociągi przygotowują się do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje: instalację suszenia osadów w powiązaniu technologicznym oczyszczalni ścieków, modernizację sieci kanalizacyjnej metodą bezwykopową, budowę stacji filtrów węglowych w powiązaniu technologicznym stacji uzdatniania wody, bezwykopową renowację wodociągu w osiedlu Mokrzyszów, zakup specjalistycznych pojazdów ciśnieniowo-ssących wielofunkcyjnych hydrodynamicznego do udrażniania kanalizacji oraz do czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody. W ramach realizacji zadania kupione zostaną ponadto trzy inne auta: laboratorium dla systemu wodociągowo-kanalizacyjnego, do dowozu wody w sytuacjach awaryjnych oraz do transportu wysuszonego osadu.

Planowany budżet projektu to 69,5 mln zł netto, a z podatkiem VAT: 85,5 mln zł. Dofinansowanie projektu z funduszy unijnych w ramach trwającej perspektywy finansowej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie prawie 45 mln zł. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2017-20.

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021