W Tarnobrzegu

Miliony na wodę i ścieki

Miliony na wodę i ścieki

Prawie 45 milionów otrzymają Tarnobrzeskie Wodociągi na drugi etap projektu gospodarki wodno-ściekowej w Tarnobrzegu!

Zgodnie z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej naborem wniosków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-20 (oś priorytetowa II – ochrona środowiska, działanie 2.3. gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach), Tarnobrzeskie Wodociągi złożyły wniosek o dofinansowanie projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w Tarnobrzegu – etap II”. 11 stycznia br. zarząd NFOŚiGW stwierdził, że przedłożony wniosek spełnił wszystkie kryteria wyboru projektu i uzyskał ocenę pozytywną. Obecnie Tarnobrzeskie Wodociągi przygotowują się do podpisania umowy o dofinansowanie projektu.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje: instalację suszenia osadów w powiązaniu technologicznym oczyszczalni ścieków, modernizację sieci kanalizacyjnej metodą bezwykopową, budowę stacji filtrów węglowych w powiązaniu technologicznym stacji uzdatniania wody, bezwykopową renowację wodociągu w osiedlu Mokrzyszów, zakup specjalistycznych pojazdów ciśnieniowo-ssących wielofunkcyjnych hydrodynamicznego do udrażniania kanalizacji oraz do czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody. W ramach realizacji zadania kupione zostaną ponadto trzy inne auta: laboratorium dla systemu wodociągowo-kanalizacyjnego, do dowozu wody w sytuacjach awaryjnych oraz do transportu wysuszonego osadu.

Planowany budżet projektu to 69,5 mln zł netto, a z podatkiem VAT: 85,5 mln zł. Dofinansowanie projektu z funduszy unijnych w ramach trwającej perspektywy finansowej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie prawie 45 mln zł. Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2017-20.

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021