W powiecie

Militarny weekend w Nowej Dębie

Militarny weekend w Nowej Dębie

Setki osób w minioną sobotę i niedzielę bawiło się nad nowodębskim zalewem podczas jedenastej już edycji Militariady, imprezy która od lat bije rekordy popularności.

Nowa Dęba na dwa dni zamieniła się w miejsce dobrej zabawy i promocji przemysłu zbrojeniowego oraz wszelkich militariów. Koncerty, występy artystyczne i konkursy, a także setki stoisk z wszelakiej maści bronią (od drewnianych mieczy przez repliki prawdziwej broni palnej, aż po jak najprawdziwsze czołgi, wozy bojowe i inne wojskowe akcesoria) sprawiły że do Nowej Dęby przyjechały prawdziwe tłumy miłośników militariów właściwie z całej południowej Polski.

– Przyjeżdżamy tu od lat, bo podziwiamy, jak to miasto potrafi wypromować swój militarny charakter – stwierdzili mieszkańcy Stalowej Woli, którzy całą rodziną uczestniczyli w niedzielnych imprezach. – Na naszych oczach Militariada stała się ogromną i bardzo popularną imprezą. I ciągle nas czymś zaskakuje.

Bawić się mógł każdy, bez względu na wiek i płeć, bo nie brakowało nawet ogromnego wesołego miasteczka. A na wygłodzonych czekała duża strefa gastronomiczna.

Prócz gwiazd tegorocznej Militariady, czyli zespołów Velvet i Kombi, prawdziwym strzałem w dziesiątkę była rekonstrukcja bitwy „Bijcie na mnie, naszych już nie ma! Głusiec 1944” , dedykowana wszystkim Polakom poległym w czasie II wojny światowej. Dzięki pirotechnikom bitwa wyglądała bardzo realistycznie, a latający nad polem walki samolot potęgował grozę. Świetnie spisali się też aktorzy tego wodowiska, czyli członkowie grup rekonstrukcyjnych.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Militariadę zorganizowali Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Samorządowy Ośrodek Kultury.

mili8

mili4

mili7

mili9

mili6

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Strażacy podpisali umowy na zakup sprzętu strażackiego

rta24.eu25 września 2020

Oficjalne otwarcie Technicznego Ogrodu w Gorzycach już w niedziele

rta24.eu24 września 2020

W Baranowie powstanie pomnik Orła Piastowskiego

rta24.eu23 września 2020

Kolejna pomoc dla Domu Pomocy Społecznej

rta24.eu18 września 2020

Studiuj na WMT Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

rta24.eu17 września 2020

Starostwo obdarowało Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

rta24.eu17 września 2020

Koronawirus – Dom Dziecka pod nadzorem Sanepidu

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020

Mieszkańcy upamiętnią Ułanów

rta24.eu15 września 2020