W powiecie

Militarny weekend w Nowej Dębie

Militarny weekend w Nowej Dębie

Setki osób w minioną sobotę i niedzielę bawiło się nad nowodębskim zalewem podczas jedenastej już edycji Militariady, imprezy która od lat bije rekordy popularności.

Nowa Dęba na dwa dni zamieniła się w miejsce dobrej zabawy i promocji przemysłu zbrojeniowego oraz wszelkich militariów. Koncerty, występy artystyczne i konkursy, a także setki stoisk z wszelakiej maści bronią (od drewnianych mieczy przez repliki prawdziwej broni palnej, aż po jak najprawdziwsze czołgi, wozy bojowe i inne wojskowe akcesoria) sprawiły że do Nowej Dęby przyjechały prawdziwe tłumy miłośników militariów właściwie z całej południowej Polski.

– Przyjeżdżamy tu od lat, bo podziwiamy, jak to miasto potrafi wypromować swój militarny charakter – stwierdzili mieszkańcy Stalowej Woli, którzy całą rodziną uczestniczyli w niedzielnych imprezach. – Na naszych oczach Militariada stała się ogromną i bardzo popularną imprezą. I ciągle nas czymś zaskakuje.

Bawić się mógł każdy, bez względu na wiek i płeć, bo nie brakowało nawet ogromnego wesołego miasteczka. A na wygłodzonych czekała duża strefa gastronomiczna.

Prócz gwiazd tegorocznej Militariady, czyli zespołów Velvet i Kombi, prawdziwym strzałem w dziesiątkę była rekonstrukcja bitwy „Bijcie na mnie, naszych już nie ma! Głusiec 1944” , dedykowana wszystkim Polakom poległym w czasie II wojny światowej. Dzięki pirotechnikom bitwa wyglądała bardzo realistycznie, a latający nad polem walki samolot potęgował grozę. Świetnie spisali się też aktorzy tego wodowiska, czyli członkowie grup rekonstrukcyjnych.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Militariadę zorganizowali Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Samorządowy Ośrodek Kultury.

mili8

mili4

mili7

mili9

mili6

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Świąteczna pomoc od Caritas

rta24.eu3 kwietnia 2020

POMOC DLA PLACÓWEK POMOCY SPOŁECZNEJ I OCHRONY ZDROWIA

rta24.eu3 kwietnia 2020
szpital tarnobrzeg

Pięć nowych przypadków zakażenia w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu3 kwietnia 2020

ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM. PIERWSZE KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE ZAKAZU GROMADZENIA

rta24.eu3 kwietnia 2020

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Pomoc dla Domu Dziecka w Skopaniu

rta24.eu2 kwietnia 2020
komputer

KOMUNIKAT O NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

rta24.eu1 kwietnia 2020

WYPADEK NA KRAJOWEJ 9 W CHMIELOWIE

rta24.eu1 kwietnia 2020

Kredytem walczą z koronawirusem

rta24.eu31 marca 2020