W Tarnobrzegu

Minister środowiska gościł w Tarnobrzegu

Minister środowiska gościł w Tarnobrzegu

W ramach rządowej akcji „Polska jest jedna” 21 kwietnia Tarnobrzeg odwiedził minister środowiska Henryk Kowalczyk. Podczas spotkania z radnymi i mieszkańcami Tarnobrzega minister przedstawił szereg zadań podejmowanych przez obecny rząd.

Mówił o sukcesach programów wprowadzanych przez premiera, m.in. o wspieraniu rodziny czy pracownika. Mówił również o problemach Polski i sposobach ich rozwiązywania, w tym o demografii oraz ekologii i walce z zanieczyszczeniem środowiska. W związku z tym była mowa o wprowadzanym programie dofinansowania modernizacji kotłów węglowych w gospodarstwach domowych, które będą mogły zostać wymienione na kotły gazowe lub elektryczne. Minister zapowiedział jednocześnie wprowadzenie w Polsce norm smogowych i programów kontrolnych spalin wydobywających się z kominów.

W odniesieniu do Tarnobrzega mówił o gospodarce leśnej i drzewostanie w Zwierzyńcu. Zapytany został o Planu Urządzania Lasu na lata 2013-2022 w Nadleśnictwie Nowa Dęba. Minister mówił o wycince i nasadzeniach nowych drzew w lasach, które jest normalnym działaniem. Większość lasów to lasy nasadzeniowe. Zdaniem ministra w Polsce więcej drzew w lasach przyrasta niż podlega wycince. W pojedynczych przypadkach może być oczywiście inaczej. Dlatego zadeklarował sprawdzenie jak wygląda Plan Urządzania Lasu w Nadleśnictwie Nowa Dęba i gospodarka w lesie Zwierzyniec oraz czy funkcje ochronne tego lasu dla miasta są w pełni zachowane. Pełniący obowiązki prezydent Kamil Kalinka poinformował zebranych, że w sprawie ochrony Zwierzyńca podejmuje już odpowiednie działania wraz ze swoimi służbami.

Mieszkańcy poruszali także kwestie zaopatrzenia w wodę. Prezydent Kamil Kalinka mówił o potrzebach Tarnobrzega i sposobach poszukiwania ich finansowania. Wspomniał o sprzedaży część udziałów Wodociągów Tarnobrzeskich, by z pozyskanych środków dokonać inwestycji w strefie wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Po kilku latach udziały te będą odkupywane, tak aby spółka zaopatrująca Tarnobrzeg w wodę była zawsze w 100% własnością miasta. Zdaniem ministra własność publiczna spółek zajmujących się dostawą wody, ciepła itp. jest priorytetem obecnego rządu.

Na zakończenie spotkania prezydent Kamil Kalinka podziękował ministrowi za dotychczasowe wsparcie finansowe dla Tarnobrzega, szczególnie to dotyczące rekultywacji terenów po górniczych.

aab_3605,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

aab_3775,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

aab_3781,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

aab_3804,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

abd_5944,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

abd_5965,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

źródło: UM Tarnobrzeg

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021