W Tarnobrzegu

Minister środowiska gościł w Tarnobrzegu

Minister środowiska gościł w Tarnobrzegu

W ramach rządowej akcji „Polska jest jedna” 21 kwietnia Tarnobrzeg odwiedził minister środowiska Henryk Kowalczyk. Podczas spotkania z radnymi i mieszkańcami Tarnobrzega minister przedstawił szereg zadań podejmowanych przez obecny rząd.

Mówił o sukcesach programów wprowadzanych przez premiera, m.in. o wspieraniu rodziny czy pracownika. Mówił również o problemach Polski i sposobach ich rozwiązywania, w tym o demografii oraz ekologii i walce z zanieczyszczeniem środowiska. W związku z tym była mowa o wprowadzanym programie dofinansowania modernizacji kotłów węglowych w gospodarstwach domowych, które będą mogły zostać wymienione na kotły gazowe lub elektryczne. Minister zapowiedział jednocześnie wprowadzenie w Polsce norm smogowych i programów kontrolnych spalin wydobywających się z kominów.

W odniesieniu do Tarnobrzega mówił o gospodarce leśnej i drzewostanie w Zwierzyńcu. Zapytany został o Planu Urządzania Lasu na lata 2013-2022 w Nadleśnictwie Nowa Dęba. Minister mówił o wycince i nasadzeniach nowych drzew w lasach, które jest normalnym działaniem. Większość lasów to lasy nasadzeniowe. Zdaniem ministra w Polsce więcej drzew w lasach przyrasta niż podlega wycince. W pojedynczych przypadkach może być oczywiście inaczej. Dlatego zadeklarował sprawdzenie jak wygląda Plan Urządzania Lasu w Nadleśnictwie Nowa Dęba i gospodarka w lesie Zwierzyniec oraz czy funkcje ochronne tego lasu dla miasta są w pełni zachowane. Pełniący obowiązki prezydent Kamil Kalinka poinformował zebranych, że w sprawie ochrony Zwierzyńca podejmuje już odpowiednie działania wraz ze swoimi służbami.

Mieszkańcy poruszali także kwestie zaopatrzenia w wodę. Prezydent Kamil Kalinka mówił o potrzebach Tarnobrzega i sposobach poszukiwania ich finansowania. Wspomniał o sprzedaży część udziałów Wodociągów Tarnobrzeskich, by z pozyskanych środków dokonać inwestycji w strefie wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Po kilku latach udziały te będą odkupywane, tak aby spółka zaopatrująca Tarnobrzeg w wodę była zawsze w 100% własnością miasta. Zdaniem ministra własność publiczna spółek zajmujących się dostawą wody, ciepła itp. jest priorytetem obecnego rządu.

Na zakończenie spotkania prezydent Kamil Kalinka podziękował ministrowi za dotychczasowe wsparcie finansowe dla Tarnobrzega, szczególnie to dotyczące rekultywacji terenów po górniczych.

aab_3605,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

aab_3775,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

aab_3781,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

aab_3804,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

abd_5944,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

abd_5965,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

źródło: UM Tarnobrzeg

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021