kultura i rozrywka

Mistrzostwa Podkarpacia w sprinterskim Biegu na Orientację

Mistrzostwa Podkarpacia w sprinterskim Biegu na Orientację

8 maja centrum Nowej Dęby stanie się areną zmagań podczas Mistrzostw Podkarpacia w sprinterskim Biegu na Orientację. W miejskiej przestrzeni pojawią sie wtedy biało-pomarańczowe lampiony, które przy pomocy mapy trzeba będzie odszukać w jak najkrótszym czasie.

Plakat - 8 maja 2016 Nowa Dęba

Orientacja Sportowa – to sport dla wszystkich. Łączy w sobie aktywność fizyczną z wysiłkiem intelektualnym. Podczas zawodów startujący mają kontakt z naturą, a każdy ze startów jest niepowtarzalny. Aby wygrywać należy szybko biec, szybko myśleć i szybko nawigować, a wszystko to robić jednocześnie… Dla początkujących zawodników to świetne połączenie wyzwania intelektualnego i fizycznego. Każdy trening i udział w zawodach przynosi kolejne bezcenne doświadczenia. Stajesz na starcie i dostajesz mapę z trasą. Twoim zadaniem jest pokonać ją jak najszybciej, a widzisz ją po raz pierwszy. Teraz wszystko zależy od Ciebie. Masz kompas i mapę… Biegniesz i nawigujesz, wybór wariantów i trasy zależy wyłącznie od Ciebie. Obecność na punktach potwierdzasz za pomocą elektronicznego chipa. Dowolność wariantów i ich realizacja stanowi istotę tego sportu.

Orientacja Sportowa nie ma ograniczeń. Trenują ją dzieci, młodzież, osoby dorosłe jak i starsi. Jest sportem rodzinnym, który na całym świecie uprawia setki tysięcy ludzi. Rozgrywane są Mistrzostwa Świata, Europy i Polski.

Zawodnicy będą korzystać ze specjalnej mapy biegowej obejmującej centrum Nowej Dęby, która została stworzona specjalnie na potrzeby mistrzostw.

Organizatorzy przewidzieli następujące kategorie startowe:

– kobiece: K10 (do lat 10), K12 (11-12 lat), K14 (13-14 lat), K16 (15-16 lat), K18/21 (17-34 lat), K35+ (35 lat i więcej)

– męskie: M10, M12, M14, M16, M18/21, M35/45, M45+

Oprócz kategorii sportowych wyczynowych przewidziane zostały także kategorie otwarte dla osób, które po raz pierwszy chciałyby spróbować swoich sił w orientacji sportowej. Z mapą i kompasem mogą spróbować zmierzyć się także dzieci do lat 10, które wystartują w parze z rodzicem/opiekunem.

– popularyzatorskie – K10N, M10N, Open K, Open M.

W przypadku małej liczby zgłoszeń sąsiednie kategorie mogą zostać połączone.

Uczniowie i młodzież szkolna mają start bezpłatny. Dla pozostałych opłata startowa wynosi 5 zł. W zawodach zostanie użyty elektroniczny system potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Dla pierwszych 100 zgłoszonych osób organizatorzy zapewniają chipy (rejestratory) nieodpłatnie. Dla pozostałych koszt wypożyczenia chipa to 3 zł.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 3 maja 2016 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza na stronie http://mpodkarpacia.harpersoft.pl.

źródło: UMiG Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021