W powiecie

Mistrzostwa ratowników: wygrali strażacy ze Skopania i Nowej Dęby 

Mistrzostwa ratowników: wygrali strażacy ze Skopania i Nowej Dęby 

Pierwsze zawody ratownictwa medycznego zespołów ratowniczych PSP i OSP z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego odbyły się w minioną sobotę na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie.

Do rywalizacji ratowniczej przystąpiło jedenaście trzyosobowych zespołów, w tym pięć reprezentujących Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Tarnobrzegu i Nowej Dębie oraz sześć zespołów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Baranowie Sandomierskim, Chmielowa (dwa zespoły), Gorzycach, Skopaniu i Trześni. W zawodach uczestniczył również zespół ratowniczy Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

– Zadaniem każdej z drużyn było napisanie testu wiedzy teoretycznej, a następnie wykonanie medycznych działań ratowniczych u osób poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach – informuje Jacek Widuch, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. – Zadania nie były łatwe i wymagały od strażaków odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pracy ratownikom nie ułatwiali również pozoranci, którzy w bardzo realistyczny sposób odgrywali role poszkodowanych lub świadków zdarzenia.

Prawidłowość wykonywania poszczególnych sekwencji ratowniczych oceniana była przez zespół ratowników medycznych, któremu przewodniczył Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego w KM PSP w Tarnobrzegu sekc. Grzegorz Łojek.

W klasyfikacji końcowej Ochotniczych Straży Pożarnych najlepszym zespołem została reprezentacja OSP Skopanie, która wyprzedziła OSP Gorzyce i OSP Chmielów. Wśród zespołów Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła reprezentacja JRG Nowa Dęba – zmiana 1, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący zmianę 2 z tej samej jednostki, a miejsce trzecie zajęła reprezentacja JRG Tarnobrzeg – zmiana 2.
Zawody obserwował komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, który wręczył uczestnikom zawodów puchary, dyplomy oraz upominki. Wydarzenie wsparli finansowo starosta tarnobrzeski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie oraz Nadleśnictwo Nowa Dęba. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Tekst: Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia: Katarzyna Młyniec

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021