W powiecie

Mistrzostwa ratowników: wygrali strażacy ze Skopania i Nowej Dęby 

Mistrzostwa ratowników: wygrali strażacy ze Skopania i Nowej Dęby 

Pierwsze zawody ratownictwa medycznego zespołów ratowniczych PSP i OSP z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego odbyły się w minioną sobotę na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie.

Do rywalizacji ratowniczej przystąpiło jedenaście trzyosobowych zespołów, w tym pięć reprezentujących Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Tarnobrzegu i Nowej Dębie oraz sześć zespołów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Baranowie Sandomierskim, Chmielowa (dwa zespoły), Gorzycach, Skopaniu i Trześni. W zawodach uczestniczył również zespół ratowniczy Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

– Zadaniem każdej z drużyn było napisanie testu wiedzy teoretycznej, a następnie wykonanie medycznych działań ratowniczych u osób poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach – informuje Jacek Widuch, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. – Zadania nie były łatwe i wymagały od strażaków odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pracy ratownikom nie ułatwiali również pozoranci, którzy w bardzo realistyczny sposób odgrywali role poszkodowanych lub świadków zdarzenia.

Prawidłowość wykonywania poszczególnych sekwencji ratowniczych oceniana była przez zespół ratowników medycznych, któremu przewodniczył Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego w KM PSP w Tarnobrzegu sekc. Grzegorz Łojek.

W klasyfikacji końcowej Ochotniczych Straży Pożarnych najlepszym zespołem została reprezentacja OSP Skopanie, która wyprzedziła OSP Gorzyce i OSP Chmielów. Wśród zespołów Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła reprezentacja JRG Nowa Dęba – zmiana 1, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący zmianę 2 z tej samej jednostki, a miejsce trzecie zajęła reprezentacja JRG Tarnobrzeg – zmiana 2.
Zawody obserwował komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, który wręczył uczestnikom zawodów puchary, dyplomy oraz upominki. Wydarzenie wsparli finansowo starosta tarnobrzeski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie oraz Nadleśnictwo Nowa Dęba. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Tekst: Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia: Katarzyna Młyniec

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Samochód wpadł do rowu pełnego wody! Interweniowały służby.

rta24.eu21 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021