W powiecie

Mistrzostwa ratowników: wygrali strażacy ze Skopania i Nowej Dęby 

Mistrzostwa ratowników: wygrali strażacy ze Skopania i Nowej Dęby 

Pierwsze zawody ratownictwa medycznego zespołów ratowniczych PSP i OSP z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego odbyły się w minioną sobotę na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie.

Do rywalizacji ratowniczej przystąpiło jedenaście trzyosobowych zespołów, w tym pięć reprezentujących Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze w Tarnobrzegu i Nowej Dębie oraz sześć zespołów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Baranowie Sandomierskim, Chmielowa (dwa zespoły), Gorzycach, Skopaniu i Trześni. W zawodach uczestniczył również zespół ratowniczy Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT.

– Zadaniem każdej z drużyn było napisanie testu wiedzy teoretycznej, a następnie wykonanie medycznych działań ratowniczych u osób poszkodowanych w różnego rodzaju zdarzeniach – informuje Jacek Widuch, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu. – Zadania nie były łatwe i wymagały od strażaków odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pracy ratownikom nie ułatwiali również pozoranci, którzy w bardzo realistyczny sposób odgrywali role poszkodowanych lub świadków zdarzenia.

Prawidłowość wykonywania poszczególnych sekwencji ratowniczych oceniana była przez zespół ratowników medycznych, któremu przewodniczył Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego w KM PSP w Tarnobrzegu sekc. Grzegorz Łojek.

W klasyfikacji końcowej Ochotniczych Straży Pożarnych najlepszym zespołem została reprezentacja OSP Skopanie, która wyprzedziła OSP Gorzyce i OSP Chmielów. Wśród zespołów Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła reprezentacja JRG Nowa Dęba – zmiana 1, na drugim miejscu uplasował się zespół reprezentujący zmianę 2 z tej samej jednostki, a miejsce trzecie zajęła reprezentacja JRG Tarnobrzeg – zmiana 2.
Zawody obserwował komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, który wręczył uczestnikom zawodów puchary, dyplomy oraz upominki. Wydarzenie wsparli finansowo starosta tarnobrzeski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Urząd Miasta i Gminy w Nowej Dębie oraz Nadleśnictwo Nowa Dęba. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Tekst: Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia: Katarzyna Młyniec

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021