Fotorelacje

Mistrzowie budowlanki z Tarnobrzega ! Gala wręczenia nagród

Mistrzowie budowlanki z Tarnobrzega ! Gala wręczenia nagród

Drużyna tarnobrzeskiej „budowlanki” wygrała finał centralny V Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z pasją”. Szesnaście szkolnych ekip, które walczyły o miano najlepszych odebrało nagrody podczas uroczystej gali w TDK.

Werdykt podsumowujący dwudniowe zmagania uczniów ogłosiła przewodnicząca kapituły Elżbieta Smereczyńska czytając wyniki od miejsca szesnastego do pierwszego. Na podium znalazły się wyłącznie szkoły z Podkarpacia. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół nr 1 w Rzeszowie, drugie miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, pierwsze gospodarze olimpiady – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu. Nagrodami dla zwycięzców są laptopy.
To pierwszy poważny sukces Huberta Szlufika i Przemysława Czachóra, utalentowanych uczniów drugiej klasy „budowlanki”. Można powiedzieć, że egzaminy zawodowe mają już zdane celująco. Do olimpiady przygotowywali się pod okiem Marka Serafina z Centrum Kształcenia Praktycznego, który dwa razy w tygodniu, po lekcjach szlifuje z uczniami praktyczną naukę zawodu.

– Chcemy też podziękować naszym nauczycielom, Halinie Łazowskiej, Alinie Zdeb, Michałowi Urbańskiemu, a przede wszystkim panu Markowi Serafinowi, który poświęcił nam dużo czasu – mówią Hubert i Przemek.
Głównym organizatorem olimpiady jest Krajowa Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i prezydent Tarnobrzega. Sponsorem generalnym imprezy była firma Sopro. Galę wręczenia nagród uświetnił występ wokalistek ze Studia Piosenki TDK.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018