Rozrywka

Mistrzowie uhonorowani w rocznicę wielkiego triumfu

Mistrzowie uhonorowani w rocznicę wielkiego triumfu

Mija właśnie 50 lat od wielkiego wyczynu wychowanków tarnobrzeskiego klubu kolarskiego „Zorza Tarnobrzeg”. Wacław Jurgielewicz i Tadeusz Mycek startując także w barwach Legii Warszawa, wraz ze słynnym Stanisławem Szozdą i Józefem Mikołajczykiem wywalczyli w 1971 roku tytuł Drużynowego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym zapisując się w historii polskiego sportu.

Dziś bohaterowie tamtych wydarzeń razem z innymi lokalnymi amatorami kolarstwa, zarówno młodymi, jaki i starszymi kolegami, tworzą nieformalną grupę kolarską kontynuującą tradycje Zorzy, używając barw i nazwy „Zorza Tarnobrzeg”. Trenują, organizują wyścigi i sami biorą w nich udział. W każdą niedzielę spotykają się na Placu Bartosza Głowackiego, by razem wyruszyć we wspólną przejażdżkę po okolicy. W minioną niedzielę, na chwilę przed startem, czekała na nich niespodzianka.

– Nie wszyscy w Tarnobrzegu wiedzą, że wśród mieszkańców miasta mamy drużynowych mistrzów Polski! W tym roku mija dokładnie 50 lat od tych pięknych, sportowych emocji, a dwóch spośród tamtej złotej czwórki mamy tu dzisiaj. To był rok 1971. Wydarzenie, o którym warto pamiętać i warto wrócić do tej historii, gdyż jak widać, potraficie pozytywnie zarażać swoją pasją – do wzruszonych niespodzianką mistrzów mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek wręczając okolicznościowe grawertony w podziękowaniu za wyczyn sprzed lat. – Gratulując tego, co wydarzyło się pół wieku temu, podziwiam też obecne dokonania. Tak wiele osób czerpie z waszej historii. Życzę panom, ale i wszystkim pasjonatom kolarstwa, by grupa „Zorzy” stale rosła. A tu warto podkreślić, że dziś jeździcie nie tylko dla przyjemności, ale również charytatywnie. Robicie naprawdę wspaniałe rzeczy. Gratuluję!

Włodarz życzył mistrzom, Wacławowi Jurgielewiczowi i Tadeuszowi Myckowi, dużo zdrowia oraz znakomitej kondycji, by przez długie jeszcze lata mogli kontynuować swą miłość do szaleńczej prędkości i wielką przygodę z kolarstwem szosowym. Zapewnił, że dystans 100 kilometrów pokonany w czasie 2 godzin 10 minut i 3 sekund na zawsze pozostanie w jego pamięci, ale na pewno też wielu tarnobrzeżan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

rta24.eu30 sierpnia 2021

Rajd rowerowy “Burza”- wyprawa z historią w tle

rta24.eu27 sierpnia 2021

Etnolas gościł w Tarnobrzegu.

rta24.eu24 sierpnia 2021

Zakończyły się prace nad zalewem w Gorzycach. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł

rta24.eu24 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu23 sierpnia 2021

Nowe palmy wzdłuż Wisłostrady

rta24.eu19 sierpnia 2021

W Tarnobrzegu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego

rta24.eu16 sierpnia 2021