W Tarnobrzegu

Młodzi pływacy Delfina zdobyli 12 medali

W minioną sobotę w Tarnobrzegu odbyły się V Zawody Memoriałowe o Puchar Ziemi Podkarpackiej –poświęcone wieloletniemu prezesowi POZP, członowi zarządu PZP – Jerzemu Szczerbatemu.

Młodzi pływacy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: I- 12-13 lat, II- 14-15 lat, III – 16 i starsi. Zawodnicy UKS Delfin wywalczyli 12 medali.

Szymon Skulski został najlepszym zawodnikiem zawodów w swojej kategorii wiekowej. Zdobył złoty medal na dystansie 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 50 i 100 m stylem motylkowym oraz brązowy na 100 m stylem zmiennym. Maciej Guściora wywalczył srebrny medal na dystansie 50 i 100 m stylem grzbietowym. Łucja Zych zdobyła srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Szymon Brzozowski wywalczył brązowy medal na 100 m st. motylkowymi oraz na 200 m st. zmiennym. Również w sztafecie mieszanej na dystansie 6 razy po 50 metrów stylem dowolnym zawodnicy wywalczyli brązowy medal. Sztafeta w składzie Szymon Skulski ,Kamila Skwara, Łucja Zych, Marta Meksuła, Mateusz Szklarz, Maciej Guściora uzyskała czas 2:54.95

Pozostali zawodnicy plasowali się blisko podium zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej, w której UKS „Delfin” Tarnobrzeg zajął III miejsce.

źródło: UKS Delfin Tarnobrzeg

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *