W Tarnobrzegu

Młodzież zapobiega pożarom. Dawid Pająk odpowiedział na wszystkie pytania

Młodzież zapobiega pożarom. Dawid Pająk odpowiedział na wszystkie pytania

Dawid Węgiel, Bartosz Bereski i Dawid Pająk – zwycięzcy miejskich eliminacji ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” będą reprezentować Tarnobrzeg w wojewódzkim etapie w Krasiczynie.

Do piątkowego konkursu przystąpiło 33 uczniów z siedemnastu tarnobrzeskich szkół. Najlepsi po teście pisemnym odpowiadali potem na cztery pytania zadane przez członków komisji. Komplet 12 punktów udało się zdobyć tylko Dawidowi Pająkowi, uczestnikowi najstarszej kategorii.

2

– Pytania konkursowe dotyczyły nie tylko historii straży pożarnej, ale też przepisów pożarniczych, postępowania na wypadek zagrożeń – mówi Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu, współorganizator konkursu. W jedym z pytań trzeba było podać datę wybuchu pożaru zamku Tarnowskich w Dzikowie.

3

W grupie pierwszej, czyli wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Dawid Węgiel (SP nr 8), drugie miejsce – Agata Pańczyk (SP 11), trzecie – Małgorzata Ziętek (SP 6). Laureaci z grupy drugiej to gimnazjaliści: Bartosz Bereski (Gimnazjum Społeczne nr 2), Adam Ziętek( Gimnazjum nr 1), Natalia Zioło (Gimnazjum nr 3). W grupie trzeciej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zajął Dawid Pająk (ZS im. ks.Stanisława Staszica), drugie – Michał Pająk (LO im. M.Kopernika), trzecie – Michał Ramus (ZS im.ks. Stanisława Staszica).

4

Wyróżnienia za udział wręczono też najmłodszym uczestnikom. Są to Małgorzata Ziętek z „szóstki” i Mateusz Pałacha z „ósemki”. Zwycięzcy każdej z grup będą reprezentować Tarnobrzeg na eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu, które odbędą się 20 maja w zamku w Krasiczynie.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021