W Tarnobrzegu

Młodzież zapobiega pożarom. Dawid Pająk odpowiedział na wszystkie pytania

Młodzież zapobiega pożarom. Dawid Pająk odpowiedział na wszystkie pytania

Dawid Węgiel, Bartosz Bereski i Dawid Pająk – zwycięzcy miejskich eliminacji ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” będą reprezentować Tarnobrzeg w wojewódzkim etapie w Krasiczynie.

Do piątkowego konkursu przystąpiło 33 uczniów z siedemnastu tarnobrzeskich szkół. Najlepsi po teście pisemnym odpowiadali potem na cztery pytania zadane przez członków komisji. Komplet 12 punktów udało się zdobyć tylko Dawidowi Pająkowi, uczestnikowi najstarszej kategorii.

2

– Pytania konkursowe dotyczyły nie tylko historii straży pożarnej, ale też przepisów pożarniczych, postępowania na wypadek zagrożeń – mówi Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu, współorganizator konkursu. W jedym z pytań trzeba było podać datę wybuchu pożaru zamku Tarnowskich w Dzikowie.

3

W grupie pierwszej, czyli wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Dawid Węgiel (SP nr 8), drugie miejsce – Agata Pańczyk (SP 11), trzecie – Małgorzata Ziętek (SP 6). Laureaci z grupy drugiej to gimnazjaliści: Bartosz Bereski (Gimnazjum Społeczne nr 2), Adam Ziętek( Gimnazjum nr 1), Natalia Zioło (Gimnazjum nr 3). W grupie trzeciej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zajął Dawid Pająk (ZS im. ks.Stanisława Staszica), drugie – Michał Pająk (LO im. M.Kopernika), trzecie – Michał Ramus (ZS im.ks. Stanisława Staszica).

4

Wyróżnienia za udział wręczono też najmłodszym uczestnikom. Są to Małgorzata Ziętek z „szóstki” i Mateusz Pałacha z „ósemki”. Zwycięzcy każdej z grup będą reprezentować Tarnobrzeg na eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu, które odbędą się 20 maja w zamku w Krasiczynie.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021