W Tarnobrzegu

Młodzież zapobiega pożarom. Dawid Pająk odpowiedział na wszystkie pytania

Młodzież zapobiega pożarom. Dawid Pająk odpowiedział na wszystkie pytania

Dawid Węgiel, Bartosz Bereski i Dawid Pająk – zwycięzcy miejskich eliminacji ogólnopolskiego konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” będą reprezentować Tarnobrzeg w wojewódzkim etapie w Krasiczynie.

Do piątkowego konkursu przystąpiło 33 uczniów z siedemnastu tarnobrzeskich szkół. Najlepsi po teście pisemnym odpowiadali potem na cztery pytania zadane przez członków komisji. Komplet 12 punktów udało się zdobyć tylko Dawidowi Pająkowi, uczestnikowi najstarszej kategorii.

2

– Pytania konkursowe dotyczyły nie tylko historii straży pożarnej, ale też przepisów pożarniczych, postępowania na wypadek zagrożeń – mówi Wojciech Zioło, komendant miejski OSP w Tarnobrzegu, współorganizator konkursu. W jedym z pytań trzeba było podać datę wybuchu pożaru zamku Tarnowskich w Dzikowie.

3

W grupie pierwszej, czyli wśród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Dawid Węgiel (SP nr 8), drugie miejsce – Agata Pańczyk (SP 11), trzecie – Małgorzata Ziętek (SP 6). Laureaci z grupy drugiej to gimnazjaliści: Bartosz Bereski (Gimnazjum Społeczne nr 2), Adam Ziętek( Gimnazjum nr 1), Natalia Zioło (Gimnazjum nr 3). W grupie trzeciej, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce zajął Dawid Pająk (ZS im. ks.Stanisława Staszica), drugie – Michał Pająk (LO im. M.Kopernika), trzecie – Michał Ramus (ZS im.ks. Stanisława Staszica).

4

Wyróżnienia za udział wręczono też najmłodszym uczestnikom. Są to Małgorzata Ziętek z „szóstki” i Mateusz Pałacha z „ósemki”. Zwycięzcy każdej z grup będą reprezentować Tarnobrzeg na eliminacjach wojewódzkich ogólnopolskiego konkursu, które odbędą się 20 maja w zamku w Krasiczynie.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021