Młodzieżowa Siarka inkasuje komplet punktów

W sobotnie popołudnie przed własnymi kibicami piłkarze tarnobrzeskiej Siarki pokonali 2:1 kołobrzeską Kotwicę. Zwycięską bramkę w 78 minucie zdobył Michał Żebrakowski. Na boisku nie zabrakło zaciętej walki i krwi. Jeden z piłkarzy Kotwicy w pierwszej połowie meczu został odwieziony do szpitala karetką.

To spotkanie z pewnością podobało się tarnobrzeskim kibicom, którzy dopingowali swoją drużynę na stadionie. Od pierwszych do ostatnich minut piłkarze obu drużyn ostro walczyli na murawie o każdą piłkę, dlatego Siarkowcom zwycięstwo smakuje tym lepiej. Już w 14 minucie doszło do groźnej sytuacji, gdzie po wyskoku dwóch piłkarzy zderzyło się głowami. Oskar Parzycki (Kotwica) przez kilkanaście minut leżał poza boiskiem i był opatrywany przez lekarza i ratowników medycznych, a potem został odwieziony karetką do szpitala.

Jako pierwsi do bramki trafili gospodarze. W siedemnastej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym rywali, chłodną głowę zachował Bartosz Waleńcik, który uderzył z pięciu metrów i dał Siarce prowadzenie.

Obie ekipy grały dość rozważnie. Mniej skoncentrowani pod koniec pierwszej połowy okazali się jednak podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora, co wykorzystali goście. W 43 minucie na strzał z dwudziestu pięciu metrów zdecydował się Eryk Sobków. Piłka odbiła się jeszcze od pleców Radosława Sylwestrzaka (Siarka) i zmyliła bramkarza gospodarzy.

Na drugą połowę Siarkowcy wyszli mocno rozjuszeni straconą w końcówce bramką. Idealną sytuację piłkarze z Tarnobrzega mieli w 63 minucie, jednak piłka po strzale Krzysztofa Ropskiego trafiła w słupek. Ostatni kwadrans gry, to zmożony atak przyjezdnych na bramkę tarnobrzeżan. Podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka próbowali za wszelką ceną rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść, ale lepsi w końcówce okazali się tym razem gospodarze. W 78 minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Michał Żebrakowski, który otrzymał idealne podanie i przebiegł z piłką kilkanaście metrów po czym z zimną krwią pokonał bramkarza Kotwicy. Kołobrzeżanie próbowali jeszcze zagrozić bramce Siarki, ale świetne spotkanie rozgrywał dziś golkiper gospodarzy Karol Dybowski, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

W dzisiejszym spotkaniu w podstawowej jedenastce Siarki znalazło się aż ośmiu młodzieżowców. W całym spotkaniu na boisku zameldowało się ich aż jedenastu. Dzięki temu Siarka dopisuje sobie dziś 630 punktów do klasyfikacji Pro Junior System.

Po tej kolejce Siarka zajmuje nadal piątą lokatę w tabeli z dorobkiem 38 punktów i stratą tylko trzech punktów do czwartej pozycji.

W następnej 24. kolejce piłkarze Siarki zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Mecz odbędzie się w sobotę 1 kwietnia br., początek godz. 15.

SIARKA TARNOBRZEG – KOTWICA KOŁOBRZEG 2:1 (1:1)

1:0 – Waleńcik 17′

1:1 – Sobków 43′

2:1 – Żebrakowski 78′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski (46, 23. Jakub Głaz) – 17. Hubert Tomalski (86, 7. Konrad Zaradny), 6. Tomasz Przewoźnik (46, 9. Marcin Stefanik), 16. Mateusz Czyżycki (57, 44. Michał Żebrakowski), 20. Grzegorz Płatek, 21. Michał Dawidowicz – 19. Krzysztof Ropski.

KOTWICA: 25. Robert Błąkała – 15. Tomasz Prejs (84, 4. Błażej Chouwer), 26. Arkadiusz Lewiński, 5. Aleksandr Nowik, 10. Tomasz Rydzak (84, 8. Piotr Azikiewicz) – 16. Mateusz Janeczko (66, 19. Sebastian Bartlewski), 20. Oskar Paprzycki (20, 11. Krystian Sanocki), 18. Mateusz Świechowski, 22. Bartosz Biel – 17. Eryk Sobków, 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Głaz – Paprzycki, Świechowski, Sobków.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).