W powiecie

Modernizacji linii elektroenergetycznej

Modernizacji linii elektroenergetycznej

Istniejące linie 400 kV Połaniec – Rzeszów i 220 kV Połaniec – Chmielów powstały w latach  70 i 80 ubiegłego wieku. Przez tyle lat nieprzerwanie zapewniają dostawy energii elektrycznej dla mieszkańców regionu. Mimo bieżącej konserwacji i remontów, niektóre elementy linii, w tym przewody odgromowe kwalifikują się do wymiany.

Przebieg linii, podobnie jak ich napięcie, pozostaną bez zmian. Przeprowadzone prace będą obejmować zawieszenie nowego przewodu odgromowego, który zabezpieczy linie przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie burzy i prace konserwacyjne na słupach.

Celem zaplanowanych prac jest poprawa bezpieczeństwa funkcjonowania linii, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do miejscowości znajdujących się w jej sąsiedztwie.

Konieczność ingerencji w nieruchomości prywatne będzie niewielka. Podczas realizacji prac, wejście na działki zostanie ograniczone do niezbędnego minimum – nowy przewód będzie wciągany przy pomocy przewodu istniejącego.

Informujemy, iż przed rozpoczęciem prac właściciele tych działek, na których prowadzone będą prace, zostaną poinformowani o przeprowadzanych pracach oraz zaproszeni na spotkanie w celu podpisania stosownych dokumentów. Firma zobowiązuje się w nich m.in. do uporządkowania terenu po zakończeniu prac budowlanych, a także wypłaty odszkodowania za ewentualne zniszczenia. Dokładna wartość odszkodowania będzie określana po wykonaniu prac. Wtedy sporządzony zostanie protokół, w którym odnotowane zostaną wszystkie powstałe szkody wraz z określeniem kwoty rekompensaty. Zapisy protokołu, w tym kwota odszkodowania, są w zdecydowanej większości przypadków ustalane z właścicielem w drodze porozumienia, ewentualnie przy wsparciu rzeczoznawcy majątkowego, który sporządza operat szacunkowy.

Podczas spotkań przedstawicieli firmy wykonującej zadanie z właścicielami działek, ustalone zostaną również warunki wejścia na nieruchomość. Właścicielom działek zostanie zaprezentowany plan i harmonogram pracy na ich terenie. Podobne uzgodnienia prowadzone będą z właścicielami tych działek, przez które firma będzie chcieła jedynie przejechać.

Całe przedsięwzięcie zostało zlecone przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA – spółkę Skarbu Państwa, która odpowiada ze bezpieczeństwo energetyczne kraju. Generalnym wykonawcą jest firma ENPROM Sp. z o.o., mająca wieloletnie doświadczenie przy realizacji inwestycji z zakresu elektroenergetyki.

Rozpoczęcie prac w zakresie wymiany przewodów odgromowych planowane jest na wrzesień 2021 r. Zakończenie wszelkich robót budowlanych zaplanowano na listopad 2021 r.

Poniżej przedstawiamy mapkę przedstawiającą trasę linii energetycznej:

 

 

 

 

Źródło U.M. i G. Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021