Fotorelacje

Mordercza walka KTS-u w finale Ligi Mistrzyń

Po blisko czterogodzinnym pojedynku zawodniczki KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg nieznacznie uległy faworytkom z TTC Berlin Eastside 2:3. Jednak podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka rozegrały kapitalne spotkanie i pokazały, że sprawa wyniku dwumeczu jest cały czas otwarta, bo KTS broni jeszcze nie składa.

1-_DSC0003

Jako pierwszą do gry trener Zbigniew Nęcek asygnował Han Ying która zaczęła od prowadzenia 2:0. Jednak Solja Petrissa szybko odrobiła straty i sama wyszła na prowadzenie 4:6. Po chwili jednak do znów zawodniczka KTS była na prowadzeniu 8:7. Było już 8:10 dla Solji, ale “Hania” obroniła dwie piłki setowe a dwie kolejne także rozstrzygnęła na swoją korzyść dzięki czemu pierwszy set padł łupem tarnobrzeżanek.

1-_DSC0017

Także drugiego seta Han rozpoczęła od prowadzenia 4:2. Jednak co tarnobrzeżance udało się wypracować dwupunktową przewagę, to rywalka za chwilę odrabiała straty. Przy stanie po 9 trener Nęcek wziął czas, po którym to Han zdobyła dwa kolejne punkty i drugi set znów należał do niej. Trzeci set to już prawdziwy pogrom w wykonaniu Han Ying. Wyraźnie zdekoncentrowana Solja nie umiała już nawiązać walki z zawodniczką KTS, która szybko wyszła na prowadzenie 7:1, a chwilę później było już 10:2 i gładkie 3:0 dla Han Ying.

1-_DSC0081

Jako druga do stołu podeszła Natalia Partyka, której przyszło zmierzyć się z trzecią w Europie i osiemnastą na świecie Xiaona Shan. Partyka świetnie rozpoczęła od szybkich i zdecydowanych ataków co musiało nieco zaskoczyć i zdezorientować Niemkę. Natalia wykorzystała to i rozstrzygnęła tego seta na swoją korzyść. Niestety Shan szybko pozbierała się po przegranej partii i drugiego seta zaczęła od wyraźnego prowadzenia 5:1. W grze zawodniczki z Berlina widać było ewidentnie zdenerwowanie setem przegranym z Partyką. Przy stanie 10:4 dla rywalki Partyka zaczęła jednak odrabiać straty. Niestety wystarczyło to tylko na cztery kolejne piłki. Piąta należała do Shan, która wygrała seta i wyrównała stan swojej rywalizacji z Partyką. Trzeci set znów należał do Niemki, która jednak musiała się nieźle natrudzić, aby pokonać Polkę. Czwarty set to prawdziwa walka punkt za punkt. Jednak to Partyce udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie 9:5. Świetnie skoncentrowana rywalka jednak wyrównała. Za chwilę było już po 11 i wtedy wojnę nerwów i dwie decydujące piłki wygrała Partyka, która doprowadziła do remisu w setach. Piąty set to tenis stołowy na najwyższym poziomie. Partyka niczym nie ustępowała swojej rywalce. Niestety w jej grze zabrakło odrobiny szczęścia do sprawienia sensacji i tym razem tarnobrzeżanka musiała odejść od stołu pokonana.

1-_DSC0108

Przy stanie 1:1 jako kolejna przy stole zameldowała się Li Qian, której przyszło zmierzyć się z Georginą Potą. “Mała” na wygraną potrzebowała zaledwie trzech setów, jednak każdy z nich był równie zacięty.

1-_MG_5237

Po trzech grach KTS prowadził już 2:1 i ponownie do stołu musiały podejść Han Ying i Xiaona Shan. Niestety podopieczna trenera Nęcka zdołała “urwać” tylko jednego seta Shan i na tablicy był remis 2:2.

1-_MG_5299

Decydujące o wyniku meczu starcie stoczyły między sobą Natalia Partyka i osiemnasta w światowym rankingu Solja Petrissa. Najbardziej zacięty był pierwszy set, który na przewagi wygrała Niemka. Niestety druga partia to koncertowa gra Solji i zaledwie dwa punkty Partyki. Trzeci set był również zacięty a w kibicach KTS tliła się jeszcze nadzieja na sensację. Niestety Partyka nie zdołała odrobić strat i KTS musiał tym razem uznać wyższość swoich rywalek.

1-_MG_5451

Dzisiejsze spotkanie było jednak pierwszym z dwóch meczy finałowych. Rewanż odbędzie się pod koniec maja w Berlinie i pomimo, że to Niemki znów będą faworytkami, to nikt nie może odmówić szansy KTSowi na pokonanie już dwukrotnych zwyciężczyń Ligi Mistrzyń. Z pewnością byłaby to sensacja, ale trener Nęcek już niejednokrotnie udowadniał, że na swoim fachu zna się jak mało kto.