sport

Morsy pokonały Wisłę wpław ! [ Zdjęcia ]

Morsy pokonały Wisłę wpław ! [ Zdjęcia ]

Pierwsze Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą okazały się udanym przedsięwzięciem. Kibicujący morsom mieli gęsią skórkę, bo woda miała tylko ok. 6 stopni, ale dla śmiałków była ciepła. Bez problemów pokonali półkilometrowy odcinek z jednego brzegu na drugi.

Z nurtem rzeki zmierzyło się w sobotę 32 pełnoletnich i zaprawionych w zimowych kąpielach zawodników z różnych regionów Polski. Najliczniejsza grupa reprezentowała klub BodyMors w Tarnobrzegu, Krakowski Klub Morsów Kaloryfer, klub Sopelek z Rzeszowa. Dopisały także morsy z Lublina, Mielca, Chełma, Biłgoraja i Sanoka.

Ponad połowa z nich ma już za sobą przeprawy przez rzeki w innych miastach Polski i zmagania były dla nich dobrą zabawą. Pozostali m.in. Katarzyna Chabel z Tarnobrzega pierwszy raz podjęli wyzwanie i udowodnili sobie, że na wiele ich stać. Kto się odważył, nie żałuje.

– Świetna zabawa i wspaniali ludzie, poza tym zimne kąpiele są dobre dla zdrowia – mówiła po wyjściu z wody Anna Chwałek z BodyMors, która ma już za sobą drugi sezon morsowania.
– Wszystkie morsy, jakie znam to ludzie z werwą i krzepą. Nawet jeśli czują, że brakuje im sił, zbierają się w sobie i idą do przodu – chwalił zawodników Grzegorz Jajko, szef klubu BodyMors. W bezpiecznym dotarciu na brzeg pomogły morsom płetwy, bojki i asekuracja – płynęli w asyście kajakarzy, ratowników pogotowia wodnego, strażaków i płetwonurków.

To pierwsza tego typu impreza w Tarnobrzegu, ale sądząc po zainteresowaniu, jakim się cieszyła nie ostatnia. – Wydarzenia promujące miasto i piękno naszej rzeki będziemy wspierać – zapewnił prezydent miasta Grzegorz Kiełb, który zmagania objął patronatem. Witał na brzegu kolejnych wynurzających się z wody śmiałków i dekorował ich pamiątkowymi medalami.

I Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą odbyły się z inicjatywy stowarzyszenia Pikajro i klubu BodyMors, ale Beata Wójcikowska i Grzegorz Jajko podkreślają, że nie byłoby tego przedsięwzięcia gdyby nie wydatna pomoc sponsorów oraz wielu klubów i stowarzyszeń. Żeby wszystko się udało swoje siły połączyli: FITNESKA, Wodne Pogotowie Ratunkowe, OSP Sobów, TKKF, CKB Tarnobrzeg, OSP Wielowieś, Dive Team LOK Octopus, Free Riders Tarnobrzeg, Zebra Team UKS Siedleszczany-Nordic Walking, Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021