sport

Morsy pokonały Wisłę wpław ! [ Zdjęcia ]

Morsy pokonały Wisłę wpław ! [ Zdjęcia ]

Pierwsze Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą okazały się udanym przedsięwzięciem. Kibicujący morsom mieli gęsią skórkę, bo woda miała tylko ok. 6 stopni, ale dla śmiałków była ciepła. Bez problemów pokonali półkilometrowy odcinek z jednego brzegu na drugi.

Z nurtem rzeki zmierzyło się w sobotę 32 pełnoletnich i zaprawionych w zimowych kąpielach zawodników z różnych regionów Polski. Najliczniejsza grupa reprezentowała klub BodyMors w Tarnobrzegu, Krakowski Klub Morsów Kaloryfer, klub Sopelek z Rzeszowa. Dopisały także morsy z Lublina, Mielca, Chełma, Biłgoraja i Sanoka.

Ponad połowa z nich ma już za sobą przeprawy przez rzeki w innych miastach Polski i zmagania były dla nich dobrą zabawą. Pozostali m.in. Katarzyna Chabel z Tarnobrzega pierwszy raz podjęli wyzwanie i udowodnili sobie, że na wiele ich stać. Kto się odważył, nie żałuje.

– Świetna zabawa i wspaniali ludzie, poza tym zimne kąpiele są dobre dla zdrowia – mówiła po wyjściu z wody Anna Chwałek z BodyMors, która ma już za sobą drugi sezon morsowania.
– Wszystkie morsy, jakie znam to ludzie z werwą i krzepą. Nawet jeśli czują, że brakuje im sił, zbierają się w sobie i idą do przodu – chwalił zawodników Grzegorz Jajko, szef klubu BodyMors. W bezpiecznym dotarciu na brzeg pomogły morsom płetwy, bojki i asekuracja – płynęli w asyście kajakarzy, ratowników pogotowia wodnego, strażaków i płetwonurków.

To pierwsza tego typu impreza w Tarnobrzegu, ale sądząc po zainteresowaniu, jakim się cieszyła nie ostatnia. – Wydarzenia promujące miasto i piękno naszej rzeki będziemy wspierać – zapewnił prezydent miasta Grzegorz Kiełb, który zmagania objął patronatem. Witał na brzegu kolejnych wynurzających się z wody śmiałków i dekorował ich pamiątkowymi medalami.

I Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą odbyły się z inicjatywy stowarzyszenia Pikajro i klubu BodyMors, ale Beata Wójcikowska i Grzegorz Jajko podkreślają, że nie byłoby tego przedsięwzięcia gdyby nie wydatna pomoc sponsorów oraz wielu klubów i stowarzyszeń. Żeby wszystko się udało swoje siły połączyli: FITNESKA, Wodne Pogotowie Ratunkowe, OSP Sobów, TKKF, CKB Tarnobrzeg, OSP Wielowieś, Dive Team LOK Octopus, Free Riders Tarnobrzeg, Zebra Team UKS Siedleszczany-Nordic Walking, Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021