sport

Morsy pokonały Wisłę wpław ! [ Zdjęcia ]

Morsy pokonały Wisłę wpław ! [ Zdjęcia ]

Pierwsze Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą okazały się udanym przedsięwzięciem. Kibicujący morsom mieli gęsią skórkę, bo woda miała tylko ok. 6 stopni, ale dla śmiałków była ciepła. Bez problemów pokonali półkilometrowy odcinek z jednego brzegu na drugi.

Z nurtem rzeki zmierzyło się w sobotę 32 pełnoletnich i zaprawionych w zimowych kąpielach zawodników z różnych regionów Polski. Najliczniejsza grupa reprezentowała klub BodyMors w Tarnobrzegu, Krakowski Klub Morsów Kaloryfer, klub Sopelek z Rzeszowa. Dopisały także morsy z Lublina, Mielca, Chełma, Biłgoraja i Sanoka.

Ponad połowa z nich ma już za sobą przeprawy przez rzeki w innych miastach Polski i zmagania były dla nich dobrą zabawą. Pozostali m.in. Katarzyna Chabel z Tarnobrzega pierwszy raz podjęli wyzwanie i udowodnili sobie, że na wiele ich stać. Kto się odważył, nie żałuje.

– Świetna zabawa i wspaniali ludzie, poza tym zimne kąpiele są dobre dla zdrowia – mówiła po wyjściu z wody Anna Chwałek z BodyMors, która ma już za sobą drugi sezon morsowania.
– Wszystkie morsy, jakie znam to ludzie z werwą i krzepą. Nawet jeśli czują, że brakuje im sił, zbierają się w sobie i idą do przodu – chwalił zawodników Grzegorz Jajko, szef klubu BodyMors. W bezpiecznym dotarciu na brzeg pomogły morsom płetwy, bojki i asekuracja – płynęli w asyście kajakarzy, ratowników pogotowia wodnego, strażaków i płetwonurków.

To pierwsza tego typu impreza w Tarnobrzegu, ale sądząc po zainteresowaniu, jakim się cieszyła nie ostatnia. – Wydarzenia promujące miasto i piękno naszej rzeki będziemy wspierać – zapewnił prezydent miasta Grzegorz Kiełb, który zmagania objął patronatem. Witał na brzegu kolejnych wynurzających się z wody śmiałków i dekorował ich pamiątkowymi medalami.

I Tarnobrzeskie Zmagania z Wisłą odbyły się z inicjatywy stowarzyszenia Pikajro i klubu BodyMors, ale Beata Wójcikowska i Grzegorz Jajko podkreślają, że nie byłoby tego przedsięwzięcia gdyby nie wydatna pomoc sponsorów oraz wielu klubów i stowarzyszeń. Żeby wszystko się udało swoje siły połączyli: FITNESKA, Wodne Pogotowie Ratunkowe, OSP Sobów, TKKF, CKB Tarnobrzeg, OSP Wielowieś, Dive Team LOK Octopus, Free Riders Tarnobrzeg, Zebra Team UKS Siedleszczany-Nordic Walking, Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Turniej badmintona “Małopolska Open”

rta24.eu2 lipca 2020

Stypendia sportowe przyznane

rta24.eu29 czerwca 2020

Cztery medale dla Klubu Kajakowego „Jezioro” Tarnobrzeg

rta24.eu26 czerwca 2020

Piłkarska Szkółka Dzieci wznawia treningi

rta24.eu24 czerwca 2020

Sprawdź, dlaczego warto korzystać z basenów w czasie pandemii

rta24.eu5 czerwca 2020

Otwarcie Pływalni Krytej oraz Siłowni

rta24.eu4 czerwca 2020

Odwołany Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach

rta24.eu4 czerwca 2020

IKS Jezioro Tarnobrzeg – Co dalej ?

rta24.eu18 maja 2020

Rowery Miejskie będą znowu funkcjonować

rta24.eu13 maja 2020