Kronika Policyjna

Motocyklista potrącony przez osobówkę

Motocyklista potrącony przez osobówkę

W zderzeniu opla z motocyklem, ranny został 51-latek, kierujący jednośladem. Do kolizji drogowej doszło wczoraj, na drodze wojewódzkiej nr 871 w Stalach, w gminie Grębów. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15, na drodze wojewódzkiej nr 871 w Stalach, w powiecie tarnobrzeskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 28-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, jadąc oplem vectrą i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał drogą wojewódzką, w kierunku Stalowej Woli i doprowadził do zderzenia pojazdów. Ranny motocyklista z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Badanie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na większe ryzyko w przypadku wypadku, niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. W chwili wypadku drogowego motocyklista doznaje o wiele poważniejszych urazów niż kierujący samochodem.

Bezpieczny motocyklista:

  • Zachowaj odstęp

Kierowcy jednośladów powinni pamiętać, aby zachować odpowiedni odstęp od pojazdów osobowych i ciężarowych, ponieważ to daję szansę, na odpowiednią reakcję

  • Miej oczy dookoła głowy

Jako motocyklista musisz zachować szczególną czujność, ponieważ zwłaszcza wieczorem jest gorzej widoczny niż pojazdy osobowe oraz ciężarowe.

  • Używaj kierunkowskazu

Używając kierunkowskazu, sygnalizujemy innym uczestnikom ruchu swoje zachowanie i ostrzegamy przed tym, co będziemy robić. Dzięki temu mogą oni dostatecznie szybko i odpowiednio zareagować, zjeżdżając nieco na bok czy zwalniając prędkość.

  • Dostosuj prędkość do warunków

Zachowując przepisową prędkość, po prostu zwiększasz swoje bezpieczeństwo.

  • Wyprzedzaj tam, gdzie możesz

Przekraczanie podwójnej linii ciągłej i wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach (np. wzniesienie), to częste grzechy kierowców jednośladów.

  • Unikaj martwego pola

Jadąc równolegle do poruszającego się tuż obok samochodu, motocyklista znajduje się w tzw. martwym polu, w obrębie którego nie jest widoczny dla kierowcy osobówki.

  • Bądź widoczny

Motocyklista powinien wyposażyć się w kombinezon, który nie tylko jest odpowiednio gruby i wyposażony w ochraniacze na poszczególne partie ciała, ale również widoczny. Wskazane są więc odblaskowe kamizelki i kombinezony o odbijającym światło, jaskrawym kolorze.

  •  Przewiduj zachowanie innych kierowców

Kierowca motocykla musi cały czas myśleć, przewidywać zachowania innych kierowców i nieustannie być gotowym na szybką reakcję.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci z Tarnobrzega otrzymają nowy radiowóz

rta24.eu28 września 2020

Pijana 53-latka kierowała Dacią

rta24.eu28 września 2020

Bądźmy ostrożni podczas zakupów internetowych

rta24.eu25 września 2020

Jechali z nadmierną prędkością – zatrzymali ich policjanci z grupy Speed

rta24.eu24 września 2020

Bilans zdarzeń drogowych podczas minionego weekendu

rta24.eu21 września 2020

Road Safety Days – działania policjantów ruchu drogowego w Tarnobrzegu

rta24.eu18 września 2020

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020
prawo-policja

31-latek odpowie za kradzież relikwii

rta24.eu16 września 2020