Kronika Policyjna

Motocyklowe patrole na drogach powiatu

Motocyklowe patrole na drogach powiatu

Od kilku dni policjanci ruchu drogowego z Tarnobrzega, rozpoczęli patrolowanie ulic i dróg naszego miasta, służbowymi motocyklami. Policyjne patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem i docierać tam, gdzie potrzebna będzie szybka pomoc. Apelujemy, aby kierowcy zdjęli nogę z gazu i zadbali o bezpieczeństwo własne i innych!

Tylko w 2019 roku policjanci ruchu drogowego odnotowali 116 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 10 osób, a blisko 150 zostało rannych. Największą liczbę poszkodowanych stanowią kierowcy samochodów osobowych. W ubiegłym roku było ich 99, pozostali to rowerzyści. Policjanci odnotowali, także 623 kolizje drogowe.

Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu – było ich 45, dwa z nich zakończyły się tragicznie. Na miejscu zginął pieszy i motocyklista.

Od lat policyjne apele są niezmienne – aby kierowcy zdjęli nogę z gazu. Jak podają policyjne statystyki główną przyczyną wypadków drogowych jest m. in. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz jazda po alkoholu.

Kilka dni temu, policjanci ruchu drogowego, udaremnili jazdę kierowcy skutera. 20 – latek przewoził na tylnym siedzeniu trzech pijanych pasażerów, bez kasków bezpieczeństwa. Żaden nie miał również zakrytych ust i nosa. Do tego zdarzenia doszło w miejscowości Krawce, w gminie Grębów.  Mężczyźni ściśnięci na siedzeniu, stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym. Okazali się nimi trzej mieszkańcy gminy Grębów w wieku 20, 22 i 29 – lat. Badanie alkomatem wykazało u 29-letniego pasażera 1,52 promila alkoholu w organizmie, nieco mniej, bo 1,46 promila alkoholu w organizmie miał 22-latek. U najmłodszego pasażera urządzenie wykazało, blisko promil alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi pasażerowie za popełnione wykroczenie będą odpowiadać przed sądem, policjanci sporządzili wnioski o ich ukaranie. Kierowca skutera za przewożenie osób w sposób niezgodny z przepisami, w tym ponad stan konstrukcyjny pojazdu, również poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Policjanci apelują do kierowców, zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo! Wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

EUROPOL-pomóż złapać przestępców seksualnych ! Wśród ściganych obywatel Polski

rta24.eu27 października 2020

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

rta24.eu27 października 2020

W porę odnaleźli zaginionego 59- latka i uratowali mu życie

rta24.eu26 października 2020

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

rta24.eu24 października 2020

Dymitrowie Dużym bus zderzył się z renault

rta24.eu23 października 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

rta24.eu23 października 2020

Kampania policji – możesz sprawdzić światła w aucie za darmo

rta24.eu22 października 2020

24-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą, jest w stanie ciężkim

rta24.eu21 października 2020

Dwa pojazdy zderzyły się w Nowej Dębie

rta24.eu20 października 2020