Kronika Policyjna

Motocyklowe patrole na drogach powiatu

Motocyklowe patrole na drogach powiatu

Od kilku dni policjanci ruchu drogowego z Tarnobrzega, rozpoczęli patrolowanie ulic i dróg naszego miasta, służbowymi motocyklami. Policyjne patrole będą czuwać nad bezpieczeństwem i docierać tam, gdzie potrzebna będzie szybka pomoc. Apelujemy, aby kierowcy zdjęli nogę z gazu i zadbali o bezpieczeństwo własne i innych!

Tylko w 2019 roku policjanci ruchu drogowego odnotowali 116 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 10 osób, a blisko 150 zostało rannych. Największą liczbę poszkodowanych stanowią kierowcy samochodów osobowych. W ubiegłym roku było ich 99, pozostali to rowerzyści. Policjanci odnotowali, także 623 kolizje drogowe.

Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu – było ich 45, dwa z nich zakończyły się tragicznie. Na miejscu zginął pieszy i motocyklista.

Od lat policyjne apele są niezmienne – aby kierowcy zdjęli nogę z gazu. Jak podają policyjne statystyki główną przyczyną wypadków drogowych jest m. in. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz jazda po alkoholu.

Kilka dni temu, policjanci ruchu drogowego, udaremnili jazdę kierowcy skutera. 20 – latek przewoził na tylnym siedzeniu trzech pijanych pasażerów, bez kasków bezpieczeństwa. Żaden nie miał również zakrytych ust i nosa. Do tego zdarzenia doszło w miejscowości Krawce, w gminie Grębów.  Mężczyźni ściśnięci na siedzeniu, stwarzali zagrożenie w ruchu drogowym. Okazali się nimi trzej mieszkańcy gminy Grębów w wieku 20, 22 i 29 – lat. Badanie alkomatem wykazało u 29-letniego pasażera 1,52 promila alkoholu w organizmie, nieco mniej, bo 1,46 promila alkoholu w organizmie miał 22-latek. U najmłodszego pasażera urządzenie wykazało, blisko promil alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi pasażerowie za popełnione wykroczenie będą odpowiadać przed sądem, policjanci sporządzili wnioski o ich ukaranie. Kierowca skutera za przewożenie osób w sposób niezgodny z przepisami, w tym ponad stan konstrukcyjny pojazdu, również poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Policjanci apelują do kierowców, zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo! Wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby

rta24.eu8 lipca 2021

Wieczorna interwencja strażaków i przypalona potrawa

rta24.eu8 lipca 2021

Ruszyły zgłoszenia do Jarmarku Dominikańskiego

rta24.eu7 lipca 2021

Pijany kierowca, z dożywotnim zakazem spowodował wypadek

rta24.eu7 lipca 2021