kultura i rozrywka

Motyle, tańce, koncerty i… sukcesy

Motyle, tańce, koncerty i… sukcesy

Pierwsze miejsce dla baranowskich tancerzy na wojewódzkim przeglądzie. Koncerty taneczne, wokalne i obrzędowe. Noc Bibliotek z Motylami. To były wyjątkowe dni w baranowskim MGOK-u!

Miniony weekend w Baranowie Sandomierskim był pełen emocji. Wszystko rozpoczęło się od piątkowej Nocy Bibliotek. Jej motywem przewodnim były motyle, więc wszyscy – mali i duzi uczestnicy – na wstępie otrzymali kolorowe skrzydełka. A potem były motyle tańce. Było wyklejanie witraży i kolorowanie skrzydełek. Były wesołe bajeczki, szaleństwa na scenie oraz na placu zabaw. Jednocześnie odbywał się kiermasz książek za złotówkę. Każdy uczestnik spotkania wrócił do domu z książeczką pod pachą, a także został obdarowany słodkościami.

R. Delimata2

Kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem tańca. I to na najwyższym poziomie! Grupa taneczna FLASH działająca przy MGOK-u pod kierownictwem Ewy Pluty wygrała X Wojewódzki Przegląd Taneczny „Roztańczona wiosna” w Głogowie Małopolskim. Tancerze byli bezkonkurencyjni w kategorii powyżej 16 lat. I od razu następnego dnia swój zwycięski układ zaprezentowali na IV Pikniku Rodzinnym z okazji dnia dziecka w Padwi Narodowej.

R. Delimata3

Tymczasem w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu przez dwa dni odbywały się taneczne koncerty. Rodzice uczestników zajęć tanecznych prowadzonych tutaj, a także w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim, mieli okazję obejrzeć efekt całorocznych wysiłków swoich pociech. Zespoły Nowe Pokolenie i Perełki pod okiem instruktorki Kasi Gwoździowskiej zaprezentowały wspaniałe kolorowe, energetyczne widowisko. Na scenie wystąpiło około 120 młodych tancerek i tancerzy, którzy na scenie zamieniali się w kaczuszki, tancerzy rewiowych, stewardessy, a nawet zombie. Była to okazja, by podziękować za całoroczną pracę. Ale to nie był ostatni występ przed wakacjami, bowiem już w niedzielę zespoły wystąpią podczas Dni Skopania.

R. Domka

Oczywiście także Lasowiaczki nie próżnowały. Zespół Obrzędowy z MGOK-u w Baranowie Sandomierskim został zaproszony do skansenu w Kolbuszowej, gdzie wystąpił podczas jubileuszowej, 20. Edycji Prezentacji Twórczości Ludowej Lasowiaków i Rzeszowiaków. Jak zwykle artystki wzbudziły swoim widowiskiem spory entuzjazm widzów, a przywiezione przez nie tradycyjne smakołyki zniknęły błyskawicznie w niewyjaśnionych okolicznościach…

R. Domka1

Z kolei w Głogowie Małopolskim występowała Ola Solarska, która reprezentowała MGOK w V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Podopieczna instruktorki Kasi Bielskiej przepięknie, brawurowo wykonała słynny przebój Grażyny Łobaszewskiej „Czas nas uczy pogody”.

R. Domka2

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Kino Wisła zaprasza na filmy

rta24.eu4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021

Na Dzień Kobiet – Babiniec on-line

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021