sport

Multimedalistki z KTS!

Multimedalistki z KTS!

Z aż trzema medalami wracają do Tarnobrzega Li Qian i Natalia Partyka z 84. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, które od 18-20 marca rozgrywane były w Wałbrzychu.

Tarnobrzeżanki od lat nie pozostawiają złudzeń co do tego, kto jest Drużynowym Mistrzem Polski. Tym razem, pozbawiły też złudzeń, odnośnie Indywidualnych Mistrzostw Polski.

imp_s_k

Faworytką turnieju była oczywiście Li Qian, dla której był to czwarty start w tej imprezie. „Mała”, jak nazywają Qian kibice, w październiku 2007 roku otrzymała polskie obywatelstwo, więc może startować w Mistrzostwach Polski. Medale z najcenniejszego kruszcu podczas IMP zdobywała za każdym razem, kiedy tylko startowała, czyli w roku 2009, 2011, 2012. W tym roku, przez cały turniej Li Qian przeszła jak tornado, odsyłając w kwitkiem pięć kolejnych zawodniczek i nie tracąc przy tym ani jednego seta. Najciekawszy był jednak mecz finałowy, kiedy po drugiej stronie stołu stanęła … klubowa koleżanka – Natalia Partyka. Dla niezwykle utalentowanej Partyki był to trzeci finał w singlu i niestety po raz trzeci musi się ona zadowolić „tylko” srebrem w tej kategorii.

Na „pocieszenie”, na szyi 26-letniej Natalii Partyki zawisł także złoty medal, ale wywalczony w deblu razem z Katarzyną Grzybowską, z którą stanowi czołowy debel Europy. Partyka i Grzybowska, to wielokrotne reprezentantki Polski, medalistki czempionatu Starego Kontynentu.

Do Wałbrzycha KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg pojechał w silnym składzie. Oprócz Li Qian i Natalii Partyki w mistrzostwach startowała jeszcze Kinga Stefańska, która niestety swój udział zakończyła w 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość równie doświadczonej – Darii Łuczakowskiej. Stefańska to prawdziwa weteranka i rekordzistka IMP, w których wywalczyła aż 18 medali w całej swojej karierze. Pierwszy raz, mając zaledwie 17 lat, stanęła na podium w 1997 roku, z brązowym medalem w deblu. Przed rokiem kapitan KTS udało się wywalczyć złoto też w grze podwójnej.

Niewiele mniej, bo aż 15 krążków z Indywidualnych Mistrzostw Polski ma także Natalia Partyka, która może pochwalić się pięcioma medalami w singlu (dwa srebrne i trzy brązowe), siedmioma w deblu (cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy) oraz trzema w mikście (dwa srebrne i jeden brązowy). Być może podczas przyszłorocznych mistrzostw Partyka dołoży do tej kolekcji ten najcenniejszy, złoty krążek wywalczony w singlu.

Andrzej Tomaszewski

Foto: www.pzts.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021