Fotorelacje

Na psie smutki najlepszy nowy dom. Dzień otwarty w schronisku

Na psie smutki najlepszy nowy dom. Dzień otwarty w schronisku

Jak wiele osób jest nieobojętnych na los zwierząt przekonaliśmy się w sobotę, gdy schronisko dla psów w Machowie otworzyło się na gości. Przynosili karmę, brali psiaki na spacer i oglądali warunki, w jakich czworonogi czekają na swój nowy dom.

– Schronisko kojarzy się z biednymi, opuszczonymi zwierzętami, dlatego bardzo chcieliśmy pokazać, że jest to miejsce, gdzie psy są karmione, pielęgnowane i kochane. W dobrych warunkach czekają na przyszłych właścicieli – mówi Agnieszka Wilamowska z Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Chrońmy Zwierzęta. Bo wolontariusze, chociaż wkładają całe serce w swoją pracę najlepiej wiedzą, że najwygodniejszy kojec nie zastąpi psiakom domowego posłania i ręki opiekuna. Trafiają tu psy porzucone i skrzywdzone i każdy bez wyjątku tęskni za bezpiecznym kątem, czyli za adopcją. Czy niewidomy Boni a może Klajd z jednym okiem dostaną tę szansę ?

Dzień Otwarty to dla machowskiego schroniska pierwsza taka akcja, którą wolontariusze przygotowali w ramach projektu „Pies przyjacielem i obowiązkiem człowieka na dobre i na złe”. Dopisała pogoda i sympatycy zwierząt, którzy brali psiaki na długie spacery. Tak wesoło jeszcze w schronisku nie było, a działo się sporo – koncertował zespół Rupadab Soundsystem, zaśpiewały dzieci ze szkoły w Durdach, ekipa Biegam Bo Lubię przeprowadziła trening, odbył się bieg na sześć łap, dziecięce buźki malowała Sylwia Karbarz, lekarz weterynarii Joanna Skulska-Sech pokazała jak udzielać pierwszej pomocy zwierzakom, Małgorzata Koper zaprezentowała jak strzyc psy a Marek Szary pokaz tresury.

Zdjęcia Bogdan Myśliwiec, Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018