kultura i rozrywka

Najciekawsze imprezy w Tarnobrzegu

Najciekawsze imprezy w Tarnobrzegu

Głównym tematem wtorkowej konferencji prasowej w UM był kalendarz imprez, jakie tarnobrzeżan i odwiedzających miasto gości czekają w tym roku. Prezentujący harmonogram wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych prezydent Grzegorz Kiełb główną uwagę skupił na nowościach, oraz imprezach, które po przerwie znowu zawitają w naszym mieście.

NOWOŚCI W KALENDARZU IMPREZ 2016

21-22.05 – Parada orkiestr dętych

O tym, że jest w orkiestrach dętych jest wielka siła, nikogo nie trzeba przekonywać. W majowy weekend w Tarnobrzegu królować będą trąbki, puzony, waltornie. Znakomita okazja, by nie tylko posłuchać i popatrzeć na widowiskowe występy orkiestr dętych, ale także samemu spróbować wydobyć dźwięk z instrumentów podczas wielu ciekawych warsztatów.
Parada w niedzielne południe przejdzie głównymi ulicami miasta i placem Bartosza Głowackiego, po czym dotrze na tereny obok Zamku Dzikowskiego.

4-5.06 – Dni Tarnobrzega

To już znana w regionie marka i gwarancja znakomitej zabawy. To największe gwiazdy polskiej muzyki, rekordowa publiczność, szereg imprez i turniejów towarzyszących. W tym roku pod wiele mówiącą nową nazwą ART-ON-BRZEG, ale w tradycyjnym miejscu – tereny zielone nad Wisłą. Gwiazdy tego roku to: Kamil Bednarek i grupa T. Love.
Nowa nazwa, wariacja z użyciem nazwy miasta, to próba odświeżenia formuły imprezy. Poza gwiazdami chcemy bowiem aktywizować wszystkich sztukolubnych i sztukotwórczych mieszkańców Tarnobrzega do pokazania swoich umiejętności. Chcemy, by święto naszego Miasta było okazją do promocji jego mieszkańców

6-12.06 – Piastowski gród

Pełna atrakcji wioska edukacyjna upamiętniająca 1050. rocznicę założenia Państwa i Chrztu Polski stanie w parku dzikowskim. Przez cały tydzień, bezpłatnie, będzie można oglądać drewniano-namiotowe stoiska historyczne, stylizowane na wczesnośredniowieczny gród piastowski, o cechach interaktywnego muzeum. Zbrojownia, strzelnica, targowisko, pokazy walk wojów, lekcje szermierki, nauka tańców dawnych – te i wiele innych atrakcji będą dostępne dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych.
Kulminacja atrakcji: weekend 11-12 czerwca. Odbędzie się wtedy piknik historyczny z licznymi atrakcjami typu: pokaz tańców dawnych, inscenizacja historyczna, koncert muzyki dawnej, pokazy kuglarskie itp.

02.07 – Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków

Znów, po przerwie, Tarnobrzeg znalazł się na trasie tej prestiżowej imprezy. Etap 5. zaplanowano ze startem w Tarnobrzegu i metą w Krośnie. Wyścig jest zaliczany do cyklu BGŻ ProLiga i kontynentalnego cyklu UCI Europe Tour. Posiada kategorię UCI 2.1. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje.

lipiec – Lato z radiem

Tej plenerowej imprezy reklamować nie trzeba. Znakomita organizacja, wielkie gwiazdy. Przewidywane koszty do poniesienia przez miasto nieco mniejsze niż oczekiwane przez organizatorów, PR program 1, przed rokiem, wszystko więc na to wskazuje, że impreza w tym roku zagości w Tarnobrzegu, nad Jeziorem Tarnobrzeskim. – Jesteśmy obecnie na etapie uzgadniania terminu, wykonawców i stawki za imprezę – mówi prezydent Tarnobrzega.

24.07 – S-16. Festiwal Siarki, Ognia i Bębnów

Bo od siarki wszystko się zaczęło… W miejscu dawnej kopalni odkrywkowej siarki mamy niesamowite Jezioro Tarnobrzeskie. W przedostatni lipcowy weekend zagrają tu żywioły. Impreza z piekła rodem i siarki swądem w założeniu ma być wydarzeniem cyklicznym, corocznym, łączącym siarkową historię ze współczesnością.
Najlepsze teatry ognia, warsztaty chodzenia po ogniu, połykania ognia, tańca z ogniem, koncerty, warsztaty bębniarskie, bicie rekordu Guinnessa w grze na bębnach, do tego pokazy dronów, capoeira, różne formy taneczne – dla każdego coś niesamowitego!
Imprezę rozpocznie konferencja na temat siarki, wód siarczkowych. Towarzyszyć jej będzie kiermasz produktów na bazie siarki i instrumentów perkusyjnych.
– Planujemy też zaprosić DREAM TEAM TRIO i zorganizować muzyczną ucztę w wykonaniu pianisty Leszka Możdżera, kontrabasisty Larsa Danielssona i grającego na instrumentach perkusyjnych Zohara Fresco. To nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie niezwykłym wydarzeniem kulturalnym, najwyższej światowej klasy! Tego w Tarnobrzegu jeszcze nie było! Jazzowe trio światowej klasy nagrało już kilka płyt, każda biła rekordy popularności i rankingi sprzedaży – informacje z ostatniej chwili zdradził prezydent.

31.07 – Zlot pojazdów z czasów PRL

Syrenki, trabanty, stare „warszawy”, „maluszki”… ech, łza się w oku zakręci. Impreza po roku nieobecności wraca na Plac Bartosza Głowackiego.

6-7.08 – Jarmark Dominikański

W roku jarmark uzupełni przegląd kataryniarzy i akordeonistów. Planujemy, że zwieńczeniem będzie koncert w wykonaniu mistrza akordeonu, Marcina Wyrostka.
Kupcy, twórcy rękodzieła artystycznego, producenci naturalnej, regionalnej żywności, przedstawiciele unikatowych ginących zawodów, a w wszyscy w jednym miejscu – jak co roku w pierwszy weekend lipca na Placu Bartosza Głowackiego. Wydarzeniu towarzyszą koncerty, przeglądy, pokazy.

26-28.08 – Wake Grand Prix Poland 2016 by MasterCraft

Najlepsi wakeboardziści znów spotkają się nad Jeziorem Tarnobrzeskim, gdzie staną do rywalizacji w ramach widowiskowych zawodów w wakeboardzie za motorówką.

Pełen kalendarz dostępny na www.tarnobrzeg.pl w zakładce miasto/kultura

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020