W powiecie

Najlepsi w podhalańskiej drużynie

Najlepsi w podhalańskiej drużynie

Poligon podhalańczyków w Nowej Dębie trwa od początku stycznia br. Wymiennie szkolą się żołnierze z jednostek brygady. Przyszedł czas na wyłonienie najlepszych w zawodach użyteczno-bojowych, jakie odbyły się od 19 do 22 lutego.

Pierwsze szkolenie poligonowe podhalańczyków w tym roku otworzył 1 Batalion Strzelców Podhalańskich. Strzelców z 1 bsp zmienili na poligonowych obiektach żołnierze z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, a następnie 21 Batalionu Logistycznego. Obecnie w „Dębie” szkoli się 21 Batalion Dowodzenia, a w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu saperzy z Niska. Swoje szkolenie w warunkach poligonowych odbyli też żołnierze 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, którzy ćwiczyli w Żaganiu.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,nowy-2

Zgrupowania poligonowe były także świetną okazją do doskonalenia, a w konsekwencji do wyłonienia reprezentacji jednostek, które stanęły do rywalizacji w ramach zawodów użyteczno – bojowych na szczeblu brygady.

Do zawodów przystąpiły 3 plutony zmechanizowane i jeden pancerny. Oczy wszystkich zwrócone były na żołnierzy z Kłodzka – ubiegłorocznych mistrzów, zwycięzców na szczeblu Wojsk Lądowych, jednak już po pierwszej konkurencji, jaką była pętla taktyczno-ogniowa na czoło wysunął się pluton z 1 bsp. W tym etapie żołnierze wykazali się umiejętnościami w pokonywaniu terenu różnymi sposobami, umiejętnościami w strzelaniu sytuacyjnym, ewakuacją sprzętu i rannych z pola walki, zajęciem punktu oporu i organizacją systemu ognia, a także ćwiczeniem w obserwacji.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,nowy-1

Drugi etap to marsz na orientację, a trzeci to bieg patrolowy na dystansie 3000 metrów zakończony strzelaniem na celność i skupienie. Były emocje, radość ze zdobytych punktów, ale i zmęczenie.

Przebieg zawodów nadzorowała i oceniała specjalnie powołana komisja ekspertów pod przewodnictwem Szefa Szkolenia 21 BSP ppłk Tomasza Gdaka, która ogłosiła że zwycięzcami zostali żołnierze z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, i to oni będą reprezentować podhalańczyków w zawodach na szczeblu Wojsk Lądowych.

Drugie miejsce zajęli czołgiści z Żurawicy, a za nimi ubiegłoroczni zwycięzcy z 22 kbpg z Kłodzka i strzelcy z 5 bsp.

źródło: UMiG Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021