W powiecie

Najlepsi w podhalańskiej drużynie

Najlepsi w podhalańskiej drużynie

Poligon podhalańczyków w Nowej Dębie trwa od początku stycznia br. Wymiennie szkolą się żołnierze z jednostek brygady. Przyszedł czas na wyłonienie najlepszych w zawodach użyteczno-bojowych, jakie odbyły się od 19 do 22 lutego.

Pierwsze szkolenie poligonowe podhalańczyków w tym roku otworzył 1 Batalion Strzelców Podhalańskich. Strzelców z 1 bsp zmienili na poligonowych obiektach żołnierze z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, a następnie 21 Batalionu Logistycznego. Obecnie w „Dębie” szkoli się 21 Batalion Dowodzenia, a w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu saperzy z Niska. Swoje szkolenie w warunkach poligonowych odbyli też żołnierze 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka, którzy ćwiczyli w Żaganiu.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,nowy-2

Zgrupowania poligonowe były także świetną okazją do doskonalenia, a w konsekwencji do wyłonienia reprezentacji jednostek, które stanęły do rywalizacji w ramach zawodów użyteczno – bojowych na szczeblu brygady.

Do zawodów przystąpiły 3 plutony zmechanizowane i jeden pancerny. Oczy wszystkich zwrócone były na żołnierzy z Kłodzka – ubiegłorocznych mistrzów, zwycięzców na szczeblu Wojsk Lądowych, jednak już po pierwszej konkurencji, jaką była pętla taktyczno-ogniowa na czoło wysunął się pluton z 1 bsp. W tym etapie żołnierze wykazali się umiejętnościami w pokonywaniu terenu różnymi sposobami, umiejętnościami w strzelaniu sytuacyjnym, ewakuacją sprzętu i rannych z pola walki, zajęciem punktu oporu i organizacją systemu ognia, a także ćwiczeniem w obserwacji.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,nowy-1

Drugi etap to marsz na orientację, a trzeci to bieg patrolowy na dystansie 3000 metrów zakończony strzelaniem na celność i skupienie. Były emocje, radość ze zdobytych punktów, ale i zmęczenie.

Przebieg zawodów nadzorowała i oceniała specjalnie powołana komisja ekspertów pod przewodnictwem Szefa Szkolenia 21 BSP ppłk Tomasza Gdaka, która ogłosiła że zwycięzcami zostali żołnierze z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, i to oni będą reprezentować podhalańczyków w zawodach na szczeblu Wojsk Lądowych.

Drugie miejsce zajęli czołgiści z Żurawicy, a za nimi ubiegłoroczni zwycięzcy z 22 kbpg z Kłodzka i strzelcy z 5 bsp.

źródło: UMiG Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021