W Tarnobrzegu

Najwyższe honorowe wyróżnienie ZHP „Niezawodnemu Przyjacielowi” dla Prezydenta Miasta

Najwyższe honorowe wyróżnienie ZHP „Niezawodnemu Przyjacielowi” dla Prezydenta Miasta

Tarnobrzescy harcerze zakończyli Harcerską Akcję Letnią 2017 w Stanicy w Olchowcu bardzo miłymi i doniosłymi wydarzeniami. Co ważne odbyły się one w 40-tym roku funkcjonowania Stanicy. Tego lata gospodarze bazy podejmowali gości z terenu całej Polski. W dniach 13-18 sierpnia w Olchowcu odbył się Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP gromadzący harcerzy z całego Podkarpacia. Kilka dni później rozpoczęła się ogólnopolska Wędrownicza Watra, podczas której w Stanicy biwakowało niemal tysiąc wędrowników ze wszystkich województw.

Właśnie podczas tego wydarzenia w dniu 26 sierpnia Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Grzegorz Kiełb otrzymał z rąk Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzaty Sinicy oraz Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP hm. Mariusza Bezdzietnego najwyższe honorowe wyróżnienie ZHP „Niezawodnemu Przyjacielowi” – pamiątkową laskę skautową.

Przyznawana od 20 lat przez Naczelnika ZHP Laska Skautowa jest wyrazem największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób niebędących członkami ZHP. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które wspierając działalność ZHP przyczyniają się do rozwoju dzieci i młodzieży. Pierwszą Laskę Skautową otrzymał Jan Paweł II.

har (3)

Wyróżnienie zostało przyznane Panu Prezydentowi już na początku roku na wniosek Komendy Hufca ZHP w Tarnobrzegu, Komendantki Stanicy ZHP w Olchowcu przy wsparciu Komendy Chorągwi w Rzeszowie.

Harcerze, wnioskując o przyznanie wyróżnienia Prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi, wskazywali, iż od momentu rozpoczęcia piastowania urzędu Prezydenta Miasta Tarnobrzega deklarował swoją życzliwość i pomoc dla społeczności harcerskiej zgromadzonej w tarnobrzeskim Hufcu. Dostrzegł istotną rolę organizacji w wychowywaniu dzieci i młodzieży – zwłaszcza w zakresie kształtowania postawy patriotycznej i obywatelskiej. Jako Prezydent Miasta Tarnobrzega wspiera finansowo działalność hufca i drużyn harcerskich w Tarnobrzegu. Doprowadził do zabezpieczenia środków finansowych na budowę nowej kuchni i stołówki w stanicy oraz na roboty ziemne dostosowujące stanicę do przyjęcia znacznie większej ilości uczestników HAL. Osobiście nadzorował też postęp prac w stanicy i dbał o uwzględnienie potrzeb oraz sugestii w tym zakresie zgłaszanych przez Komendę Hufca – traktując członków Komendy po partnersku.

W czasie trwania Harcerskiej Akcji Letniej odwiedzał uczestników obozu w stanicy i uczestniczył w zajęciach programowych. Pan Prezydent zawsze chętnie podejmuje harcerzy w swoim gabinecie i jest niezawodnym gościem podczas hufcowych spotkań okolicznościowych. Jest przyjacielem harcerzy oraz promotorem działań i akcji podejmowanych przez harcerzy i instruktorów Hufca.

har (4)

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021