W Tarnobrzegu

Najwyższe honorowe wyróżnienie ZHP „Niezawodnemu Przyjacielowi” dla Prezydenta Miasta

Najwyższe honorowe wyróżnienie ZHP „Niezawodnemu Przyjacielowi” dla Prezydenta Miasta

Tarnobrzescy harcerze zakończyli Harcerską Akcję Letnią 2017 w Stanicy w Olchowcu bardzo miłymi i doniosłymi wydarzeniami. Co ważne odbyły się one w 40-tym roku funkcjonowania Stanicy. Tego lata gospodarze bazy podejmowali gości z terenu całej Polski. W dniach 13-18 sierpnia w Olchowcu odbył się Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP gromadzący harcerzy z całego Podkarpacia. Kilka dni później rozpoczęła się ogólnopolska Wędrownicza Watra, podczas której w Stanicy biwakowało niemal tysiąc wędrowników ze wszystkich województw.

Właśnie podczas tego wydarzenia w dniu 26 sierpnia Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Grzegorz Kiełb otrzymał z rąk Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzaty Sinicy oraz Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP hm. Mariusza Bezdzietnego najwyższe honorowe wyróżnienie ZHP „Niezawodnemu Przyjacielowi” – pamiątkową laskę skautową.

Przyznawana od 20 lat przez Naczelnika ZHP Laska Skautowa jest wyrazem największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób niebędących członkami ZHP. Wyróżnienie to otrzymują osoby, które wspierając działalność ZHP przyczyniają się do rozwoju dzieci i młodzieży. Pierwszą Laskę Skautową otrzymał Jan Paweł II.

har (3)

Wyróżnienie zostało przyznane Panu Prezydentowi już na początku roku na wniosek Komendy Hufca ZHP w Tarnobrzegu, Komendantki Stanicy ZHP w Olchowcu przy wsparciu Komendy Chorągwi w Rzeszowie.

Harcerze, wnioskując o przyznanie wyróżnienia Prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi, wskazywali, iż od momentu rozpoczęcia piastowania urzędu Prezydenta Miasta Tarnobrzega deklarował swoją życzliwość i pomoc dla społeczności harcerskiej zgromadzonej w tarnobrzeskim Hufcu. Dostrzegł istotną rolę organizacji w wychowywaniu dzieci i młodzieży – zwłaszcza w zakresie kształtowania postawy patriotycznej i obywatelskiej. Jako Prezydent Miasta Tarnobrzega wspiera finansowo działalność hufca i drużyn harcerskich w Tarnobrzegu. Doprowadził do zabezpieczenia środków finansowych na budowę nowej kuchni i stołówki w stanicy oraz na roboty ziemne dostosowujące stanicę do przyjęcia znacznie większej ilości uczestników HAL. Osobiście nadzorował też postęp prac w stanicy i dbał o uwzględnienie potrzeb oraz sugestii w tym zakresie zgłaszanych przez Komendę Hufca – traktując członków Komendy po partnersku.

W czasie trwania Harcerskiej Akcji Letniej odwiedzał uczestników obozu w stanicy i uczestniczył w zajęciach programowych. Pan Prezydent zawsze chętnie podejmuje harcerzy w swoim gabinecie i jest niezawodnym gościem podczas hufcowych spotkań okolicznościowych. Jest przyjacielem harcerzy oraz promotorem działań i akcji podejmowanych przez harcerzy i instruktorów Hufca.

har (4)

źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021