
Ostatni dzwonek za nami. Po uroczystym apelu i rozdaniu świadectw w piątek 7,5 tysiąca tarnobrzeskich uczniów rozpoczęło wakacje. Nauczyciele z niepokojem czekają na zmiany w systemie edukacji.
Rok szkolny 2015/2016 w tarnobrzeskich szkołach publicznych i niepublicznych zakończyło: – w szkołach podstawowych – 2 773 uczniów, w gimnazjach – 1477 uczniów, w szkołach ponadgimnazjalnych – 3 256 uczniów. – Życzę wam, żeby to były wakacje waszych marzeń – mówił do uczniów prezydent miasta Grzegorz Kiełb podczas uroczystości miejskiego zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 10.
Warto dodać, że naukę w szkole podstawowej zakończyło 412 szóstoklasistów. Byli oni ostatnim rocznikiem uczniów, który pisał sprawdzian szóstoklasisty. Zastąpi go inna forma sprawdzania wiedzy. Jaka ? Będzie to wiadomo dzisiaj. Rząd ma ogłosić, jak będzie wyglądała reforma systemu edukacji. Czy zlikwidowane zostaną gimnazja? W Tarnobrzegu nauczyciele boją się o miejsca pracy, kilka osób już otrzymało wypowiedzenia. Jest to związane z mniejszym naborem dzieci do klas pierwszych szkół podstawowych.
WW
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec
Facebook
RSS