W powiecie

Nasi najzdolniejsi

Nasi najzdolniejsi

Od wielu lat Powiat Tarnobrzeski wspiera najzdolniejszych uczniów szkół i placówek oświatowych, oferując im miesięczne stypendia. By zostać stypendystą Starosty trzeba spełnić jeden z kilku warunków: mieć najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, lub też być są finalistą i laureatem wieloetapowych konkursów przedmiotowych i artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, medalistą zawodów, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub finalistą zawodów krajowych.

Każdego roku dyrektorzy szkół typują trójkę uczniów ze swoich placówek, którzy zostaną nagrodzeni miesięcznym stypendium wypłacanym przez 10 miesięcy. Miesięczna wysokość tej nagrody to 100 zł.

O tym, że bycie najlepszym popłaca, przekonali się m. in. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, Aleksandra Dec – uczennica klasy I Szkoły Branżowej o profilu kucharz, Mateusz Woś – uczeń klasy I Szkoły Branżowej o profilu kucharz oraz Wojciech Rosa – uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły zawodowej o profilu ogrodnik.

Cała trojka to świetni uczniowie ze sprecyzowanymi planami na przyszłość.

Ola lubi nie tylko gotować, ale też dekorować dekorować potrawy. Chętnie odciąża mamę w pracach domowych związanych z kucharzeniem przygotowując domowe posiłki. W przyszłości chce podjąć w pracę w branży gastronomicznej , w małej lub dużej gastronomi. Swoje stypendium postanowiła przeznaczyć na prawo jazdy.

Kolejny stypendysta, Wojtek, jest zapalonym ogrodnikiem, interesują go również nowoczesne technologie w rolnictwie. W przyszłości chciałby prowadzić swoje gospodarstwo ogrodnicze lub rolnicze.

Mateusz, choć jest dopiero w pierwszej klasie, jest osobą bardzo przedsiębiorczą i już marzy o prowadzeniu własnego lokalu gastronomicznego. Poza gotowaniem interesuje się sportem , w którym ma duże osiągniecia. Jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych „Iskierka” działającym przy SOSW, reprezentował szkołę w Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu oraz Podkarpackim Mityngu Olimpiad Specjalnych w kolarstwie.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021