W powiecie

Nasi najzdolniejsi

Nasi najzdolniejsi

Od wielu lat Powiat Tarnobrzeski wspiera najzdolniejszych uczniów szkół i placówek oświatowych, oferując im miesięczne stypendia. By zostać stypendystą Starosty trzeba spełnić jeden z kilku warunków: mieć najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, lub też być są finalistą i laureatem wieloetapowych konkursów przedmiotowych i artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, medalistą zawodów, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub finalistą zawodów krajowych.

Każdego roku dyrektorzy szkół typują trójkę uczniów ze swoich placówek, którzy zostaną nagrodzeni miesięcznym stypendium wypłacanym przez 10 miesięcy. Miesięczna wysokość tej nagrody to 100 zł.

O tym, że bycie najlepszym popłaca, przekonali się m. in. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, Aleksandra Dec – uczennica klasy I Szkoły Branżowej o profilu kucharz, Mateusz Woś – uczeń klasy I Szkoły Branżowej o profilu kucharz oraz Wojciech Rosa – uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły zawodowej o profilu ogrodnik.

Cała trojka to świetni uczniowie ze sprecyzowanymi planami na przyszłość.

Ola lubi nie tylko gotować, ale też dekorować dekorować potrawy. Chętnie odciąża mamę w pracach domowych związanych z kucharzeniem przygotowując domowe posiłki. W przyszłości chce podjąć w pracę w branży gastronomicznej , w małej lub dużej gastronomi. Swoje stypendium postanowiła przeznaczyć na prawo jazdy.

Kolejny stypendysta, Wojtek, jest zapalonym ogrodnikiem, interesują go również nowoczesne technologie w rolnictwie. W przyszłości chciałby prowadzić swoje gospodarstwo ogrodnicze lub rolnicze.

Mateusz, choć jest dopiero w pierwszej klasie, jest osobą bardzo przedsiębiorczą i już marzy o prowadzeniu własnego lokalu gastronomicznego. Poza gotowaniem interesuje się sportem , w którym ma duże osiągniecia. Jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych „Iskierka” działającym przy SOSW, reprezentował szkołę w Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Tarnobrzegu oraz Podkarpackim Mityngu Olimpiad Specjalnych w kolarstwie.

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Szpital powiatowy ponownie uruchamia oddział wewnętrzny

rta24.eu29 maja 2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy!

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

rta24.eu28 maja 2020