W Tarnobrzegu

Nasi zwycięzcy dają z siebie wszystko

Nasi zwycięzcy dają z siebie wszystko

O pasji, która kształtuje charakter, dodaje im sił oraz wyznacza życiową drogę opowiadają tarnobrzescy sportowcy – mistrzyni karate Ewelina Motyka, pływak Mateusz Szklarz, trenerka pływania Angelika Michalik, którzy sięgnęli po najważniejsze tytuły w drugim plebiscycie portalu rta24.eu.

Ewelina Motyka na macie stanęła mając trzynaście lat. Szukała zajęć, które załagodzą problemy z kręgosłupem. Chciała tańczyć, pływać, ale z czasem to karate stało się jej ukochaną dyscypliną. Szybko okazało się, że to coś więcej, że jest w tym dobra.

– Jestem skromna, nie należałam może do przebojowych, ale był we mnie taki zadzior, że parłam do przodu. Nie opuszczałam zajęć. Dawałam z siebie wszystko. Co daje ten sport? Dużą pewność siebie, wyrabia koordynację, wewnętrzną dyscyplinę. Polecam wszystkim, dzieciom i rodzicom – mówi nam 23-letnia zwyciężczyni plebiscytu na najlepszego zawodnika.

Jej przygoda z karate rozpoczęta w tarnobrzeskim Klubie Karate KYOKUSHIN pod kierunkiem Ryszarda Kipera trwa już dwanaście lat. Trzy lata temu Ewelina sięgnęła po czarny pas, co oznacza jedno-nie może i nie chce spocząć na laurach, wciąż się doskonali. Jest instruktorem najmłodszych grup, studiuje wychowanie fizyczne, pracuje w Szkole Podstawowej nr 11, gdzie po południu prowadzi zajęcia z uczniami. Stara się godzić życie zawodowe z prywatnym, ale to wciąż karate jest na pierwszym miejscu.

srodek (1)

Zawziąłem się

Czternastoletni Mateusz Szklarz, zwycięzca plebiscytu na talent 2017 roku wspominając pływackie początki żartuje, że nie miał wyboru. Kiedy tata był w jego wieku miał już na koncie rekordy i mistrzowskie tytuły w pływaniu.

-Rodzice zapisali mnie do klasy pływackiej w szkole podstawowej nr 3. Przyznam jednak, że wtedy nie układało mi się z pływaniem, nie lubiłem tych zajęć. Chciałem grać na gitarze, w szóstej klasie zapisałem się do szkoły muzycznej, ale z czasem okazało się, że to nie to. Kiedy chciałem się wypisać rodzice postawili mi ultimatum: szkoła muzyczna albo pływanie. Pomyślałem, że z dwojga złego wybieram pływanie. Już w gimnazjum poczułem, że warto się jednak postarać. Zawziąłem się. Moje wyniki na basenie to efekt ciężkiej pracy – mówi Mateusz, członek kadry wojewódzkiej Podkarpacia młodzików do lat 17. – Pływanie pomaga mi uprawiać Parkour, to mój drugi ukochany sport, w którym trzeba być wytrzymałym. Można powiedzieć, że to co wyćwiczę w wodzie przydaje się na lądzie. I odwrotnie.

srodek (2)

Jestem jak spowiednik

Mateusz Szklarz zdobył wiele medali w zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych, trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym Delfin Tarnobrzeg. Nasi czytelnicy docenili też kadrę tego klubu. Angelika Michalik, która drugi raz z rzędu zwyciężyła w plebiscycie na najlepszego trenera wie, jak wielka spoczywa na nich odpowiedzialność w ukształtowaniu młodych sportowców.

– Jako zawodniczka trenera traktowałam jak drugiego ojca. Często wiedział o mnie więcej niż rodzice. Zaufanie między zawodnikiem a trenerem to podstawa. Jestem więc jak spowiednik: muszę wysłuchać i doradzić, czasem pochwalić, czasem skarcić, aby pokazać błędy i je wyeliminować – mówi absolwentka tarnobrzeskiej „trójki”, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która od 21 lat pracuje z dziećmi.

– Mam szczęście wykonywać to, co kocham. Zawsze marzyłam, żeby uczyć. To moja pasja, mój sposób na życie. Nie wyobrażam sobie innej pracy. Sukcesy dają kopa, ale i podnoszą poprzeczkę. I trzeba pamiętać, że w pojedynkę niczego się nie osiągnie. W trenerskim teamie z Krzysztofem Dydo rozumiemy się bez słów. To ogromny komfort, kiedy w pracy nikomu nie musisz nic mówić, bo każdy wie co ma robić. Małe zwycięstwa składają się na całość i nie byłoby czego świętować, gdyby nie ludzie, którzy w nas wierzą, zawodnicy, ich rodzice, nasze rodziny. Jeśli o to chodzi czuję, że w życiu trafiłam szóstkę w totolotka, więc pieniędzy już nie wygram.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021