Nasze tenisistki jutro walczą o złoto

Świetnie spisuje się w drużynowym turnieju tenisa stołowego na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio drużyna kobiet w klasie łączonej 6-10 (Natalia Partyka, Karolina Pęk i Katarzyna Marszal).

Polki w pierwszej rundzie miały wolny los (zgodnie z rankingiem) a w następnym pojedynku wygrały z drużyną Francji 2:1.
W dniu wczorajszym pokonały kolejną przeszkodę drużynę Brazylii 2:0 i w finale spotkają się z najgroźniejszymi rywalkami drużyną Chin (Xiong Guiyan, Yang, Qian Lei Lina).
Chinki w półfinale pokonały Australię 2:0. Mecz finałowy zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 17.00 czasu polskiego.

Trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny

To już drugi medal naszej Karoliny zdobyty na turnieju w Rio. Czy będzie złoty czy srebrny dowiemy się jutro.
Występ w Igrzyskach Paraolimpijskich to ogromny sukces 18-letniej zawodniczki.
Jest jedną z nielicznych zawodniczek w świecie, która z powodzeniem rywalizuje zarówno wśród niepełnosprawnych (w barwach IKS Jezioro Tarnobrzeg)
jak i pełnosprawnych tenisistek stołowych (w barwach KS Bronowianka Kraków).

50 52 53 54 55 karolina_pek_1

karolina_pek_3

natalia_partyka_5-1

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Albert Borkowski 4 krotny złoty medalista, najlepszy zawodnik Ogólnopolskich zawodów