W Tarnobrzegu

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Wykreślenie drogi biegnącej przez las Zwierzyniec to jedna z pierwszych zmian, jakiej można się spodziewać w nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Temat będzie poruszany podczas jutrzejszych konsultacji o wariantach przebiegu obwodnicy.

Przeciwko budowie drogi powiatowej przez las, jaka znalazła się w projekcie studium od miesięcy protestują mieszkańcy oraz działkowcy z ROD Wymysłów. Nie chcą żyć w hałasie i spalinach. Nie uspokajały ich zapewnienia władz, że wrysowanie drogi w plan nie przesądza o takiej lokalizacji. Sprawa wróciła na sesję podczas uchwalania studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego dla miasta. Obawy przeciwników prowadzenia trasy przez las przekazało kilku radnych postulując za zmianą trasy.

– Przecinanie lasu to zabójstwo, zabieramy piękny teren Tarnobrzegowi i jego mieszkańcom – mówił radny Leszek Ogorzałek. – Wchodzimy w działki z butami niszcząc spokój i odpoczynek. Nie róbmy tego! Radny Dariusz Bożek proponował , by rozejrzeć się za alternatywą. – Powinniśmy szukać kompromisu i odbyć szersze konsultacje społeczne – proponował. Radny Łukasz Nowak proponował, że rolę łącznika z obwodnicą może przejąć ulica Litewska,równoległa do planowanej drogi.

Uchwalenie studium nie zamknęło drogi do zmian. Chociaż uwagi przeciwników drogi nie zostały uwzględnione przy uchwalaniu dokumentu jesienią można spodziewać się wykreślenia planowanej drogi. – Nikogo na siłę nie będziemy uszczęśliwiać – podsumował prezydent Grzegorz Kiełb dyskutowany na sesji wątek. Liczy też na to, że mieszkańcy zainteresowani problemem przyjdą 8 lipca na konsultacje nad przebiegiem obwodnicy.

WW

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021