W Tarnobrzegu

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Wykreślenie drogi biegnącej przez las Zwierzyniec to jedna z pierwszych zmian, jakiej można się spodziewać w nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Temat będzie poruszany podczas jutrzejszych konsultacji o wariantach przebiegu obwodnicy.

Przeciwko budowie drogi powiatowej przez las, jaka znalazła się w projekcie studium od miesięcy protestują mieszkańcy oraz działkowcy z ROD Wymysłów. Nie chcą żyć w hałasie i spalinach. Nie uspokajały ich zapewnienia władz, że wrysowanie drogi w plan nie przesądza o takiej lokalizacji. Sprawa wróciła na sesję podczas uchwalania studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego dla miasta. Obawy przeciwników prowadzenia trasy przez las przekazało kilku radnych postulując za zmianą trasy.

– Przecinanie lasu to zabójstwo, zabieramy piękny teren Tarnobrzegowi i jego mieszkańcom – mówił radny Leszek Ogorzałek. – Wchodzimy w działki z butami niszcząc spokój i odpoczynek. Nie róbmy tego! Radny Dariusz Bożek proponował , by rozejrzeć się za alternatywą. – Powinniśmy szukać kompromisu i odbyć szersze konsultacje społeczne – proponował. Radny Łukasz Nowak proponował, że rolę łącznika z obwodnicą może przejąć ulica Litewska,równoległa do planowanej drogi.

Uchwalenie studium nie zamknęło drogi do zmian. Chociaż uwagi przeciwników drogi nie zostały uwzględnione przy uchwalaniu dokumentu jesienią można spodziewać się wykreślenia planowanej drogi. – Nikogo na siłę nie będziemy uszczęśliwiać – podsumował prezydent Grzegorz Kiełb dyskutowany na sesji wątek. Liczy też na to, że mieszkańcy zainteresowani problemem przyjdą 8 lipca na konsultacje nad przebiegiem obwodnicy.

WW

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021