W Tarnobrzegu

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Wykreślenie drogi biegnącej przez las Zwierzyniec to jedna z pierwszych zmian, jakiej można się spodziewać w nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Temat będzie poruszany podczas jutrzejszych konsultacji o wariantach przebiegu obwodnicy.

Przeciwko budowie drogi powiatowej przez las, jaka znalazła się w projekcie studium od miesięcy protestują mieszkańcy oraz działkowcy z ROD Wymysłów. Nie chcą żyć w hałasie i spalinach. Nie uspokajały ich zapewnienia władz, że wrysowanie drogi w plan nie przesądza o takiej lokalizacji. Sprawa wróciła na sesję podczas uchwalania studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego dla miasta. Obawy przeciwników prowadzenia trasy przez las przekazało kilku radnych postulując za zmianą trasy.

– Przecinanie lasu to zabójstwo, zabieramy piękny teren Tarnobrzegowi i jego mieszkańcom – mówił radny Leszek Ogorzałek. – Wchodzimy w działki z butami niszcząc spokój i odpoczynek. Nie róbmy tego! Radny Dariusz Bożek proponował , by rozejrzeć się za alternatywą. – Powinniśmy szukać kompromisu i odbyć szersze konsultacje społeczne – proponował. Radny Łukasz Nowak proponował, że rolę łącznika z obwodnicą może przejąć ulica Litewska,równoległa do planowanej drogi.

Uchwalenie studium nie zamknęło drogi do zmian. Chociaż uwagi przeciwników drogi nie zostały uwzględnione przy uchwalaniu dokumentu jesienią można spodziewać się wykreślenia planowanej drogi. – Nikogo na siłę nie będziemy uszczęśliwiać – podsumował prezydent Grzegorz Kiełb dyskutowany na sesji wątek. Liczy też na to, że mieszkańcy zainteresowani problemem przyjdą 8 lipca na konsultacje nad przebiegiem obwodnicy.

WW

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021