W Tarnobrzegu

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Nie będzie drogi przez Zwierzyniec, chociaż jest w studium

Wykreślenie drogi biegnącej przez las Zwierzyniec to jedna z pierwszych zmian, jakiej można się spodziewać w nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Temat będzie poruszany podczas jutrzejszych konsultacji o wariantach przebiegu obwodnicy.

Przeciwko budowie drogi powiatowej przez las, jaka znalazła się w projekcie studium od miesięcy protestują mieszkańcy oraz działkowcy z ROD Wymysłów. Nie chcą żyć w hałasie i spalinach. Nie uspokajały ich zapewnienia władz, że wrysowanie drogi w plan nie przesądza o takiej lokalizacji. Sprawa wróciła na sesję podczas uchwalania studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego dla miasta. Obawy przeciwników prowadzenia trasy przez las przekazało kilku radnych postulując za zmianą trasy.

– Przecinanie lasu to zabójstwo, zabieramy piękny teren Tarnobrzegowi i jego mieszkańcom – mówił radny Leszek Ogorzałek. – Wchodzimy w działki z butami niszcząc spokój i odpoczynek. Nie róbmy tego! Radny Dariusz Bożek proponował , by rozejrzeć się za alternatywą. – Powinniśmy szukać kompromisu i odbyć szersze konsultacje społeczne – proponował. Radny Łukasz Nowak proponował, że rolę łącznika z obwodnicą może przejąć ulica Litewska,równoległa do planowanej drogi.

Uchwalenie studium nie zamknęło drogi do zmian. Chociaż uwagi przeciwników drogi nie zostały uwzględnione przy uchwalaniu dokumentu jesienią można spodziewać się wykreślenia planowanej drogi. – Nikogo na siłę nie będziemy uszczęśliwiać – podsumował prezydent Grzegorz Kiełb dyskutowany na sesji wątek. Liczy też na to, że mieszkańcy zainteresowani problemem przyjdą 8 lipca na konsultacje nad przebiegiem obwodnicy.

WW

2 komentarze

Komentarze

 1. DONDA

  7 lipca 2016 at 13:39

  Po co nam obwodnica,ważniejsze są pomidory i cisza garstka emerytów a reszta mieszkańców niech stoi w korkach a asfalt zniszczą tiry. Dobra zmiana trwa!

 2. protestujący działkowcy

  7 lipca 2016 at 15:26

  Protest przeciwko planowanej budowie obwodnicy Tarnobrzega przez ogrody działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” „Siarkowiec”, zabudowę jednorodzinną na osiedlu Miechocin i Zakrzów oraz drogi przez las „Zwierzyniec”.
  Protestujemy przeciwko planowanej budowie obwodnicy Tarnobrzega mającej przebiegać od ul. Sikorskiego przez:
  – Rodzinne Ogrody Działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” i „Siarkowiec”,
  – tereny zabudowy jednorodzinnej na osiedlu Miechocin przy ul. Stanisława Orła, Przyjaźni i Porucznika Józefa Sarny,
  – tereny zabudowy jednorodzinnej i gospodarstwa rolne na osiedlu Zakrzów.
  – sprzeciwiamy się również budowie drogi łączącej planowaną obwodnicę z ul. Fabryczną przebiegającą przez las „Zwierzyniec” obok o Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wymysłów. ”
  Budowa planowanej od kilkudziesięciu lat obwodnicy miasta przebiegającej przez ww. tereny w obecnej sytuacji jest nieuzasadniona ze względu na ich intensywne zagospodarowanie przez działkowców oraz właścicieli gospodarstw jednorodzinnych. Poza oczywistą likwidacją wielu działek, spowoduje rozdzielenie tego największego w mieście kompleksu ogrodów działkowych na dwie części co oznacza jego dezintegrację i wiele kłopotów dla ich użytkowników a w szczególności:
  – znacznie utrudni lokalną komunikację pomiędzy miastem i ogrodami działkowymi „Związkowiec” i „Siarkowiec” a osiedlem Miechocin, ROD „Kamionka” oraz kompleksem garaży i lasem na Kamionce,
  – stanowić będzie źródło emisji spalin i hałasu dla całego kompleksu ogrodów działkowych, domów i gospodarstw położonych w bezpośrednim kontakcie z nowo projektowaną obwodnicą,
  – zniszczy cenne krajobrazowo i przyrodniczo tereny zielone miasta przeznaczone do rekreacji i wypoczynku,
  – doprowadzi do podziału wielu gospodarstw, pól, powodując niejednokrotnie barak możliwości lub nieopłacalność ich użytkowania, a tym samym spadek ich wartości.
  – obwodnica w proponowanym, bardzo krótkim wariancje może doprowadzić do zwiększenia natężenia ruchu na i tak zatłoczonej trasie Tarnobrzeg-Sandomierz. Tym samym oddali jeszcze bardziej od siebie te miasta zamiast tworzyć aglomerację co jest dla nich nieliczną szansą na rozwój.
  Lokalizacja Obwodnicy Tarnobrzega: http://nadwisla24.pl/wp-content/uploads/2016/07/PZT.pdf
  Termin konsultacji społecznych: http://www.tarnobrzeg.pl/…/budowa-obwodnicy-miasta-tarnobrz…
  Społeczny Komitet Protestacyjny Przeciwko Budowie Obwodnicy Przez Ogródki Działkowe
  Oczywiście zapraszamy wszystkie chętne osoby do wyrażenia swojego protestu, działania społecznego i współpracy.
  Marcin Piasek
  Koordynator Społecznego Komitetu Protestacyjnego Przeciwko Budowie Obwodnicy Przez Ogródki Działkowe

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Przebieg prac nad Jeziorem Tarnobrzeskim

rta24.eu10 sierpnia 2020

,,V Wyprawa Warszawska ‘’ z udziałem strażaków z Dymitrowa Małego

rta24.eu7 sierpnia 2020

Powiatowe inwestycje drogowe w gminie Baranów Sandomierski

rta24.eu7 sierpnia 2020

Wakacyjne remonty placówek oświatowych

rta24.eu6 sierpnia 2020

Kajakiem do Gdańska przez Gminę Baranów Sandomierski

rta24.eu6 sierpnia 2020
policja

Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

rta24.eu5 sierpnia 2020

Pięć medali dla KK Jezior Tarnobrzeg w mistrzostwach Polski w Poznaniu

rta24.eu5 sierpnia 2020

Jan Mroczek gościem organowego czwartku

rta24.eu4 sierpnia 2020

Uwaga – obowiązuje zakaz wstępu na teren poligonu!

rta24.eu3 sierpnia 2020