W Tarnobrzegu

Nie chcą Kamila Kalinki. „Prezydent wpływał na radnych”

Nie chcą Kamila Kalinki. „Prezydent wpływał na radnych”

-Nie mam żadnych wątpliwości, że głównym inicjatorem tego wniosku jest prezydent Grzegorz Kiełb. To on wpływał na radnych, żeby taką decyzję podjęli – oświadczył Kamil Kalinka komentując zamiar odwołania go z funkcji przewodniczącego rady miasta Tarnobrzega.

Pod wnioskiem, który wpłynął w ubiegłym tygodniu do biura rady miasta podpisało się siedmiu radnych: Dariusz Kołek, Marian Kołodziej, Mariusz Myszkowski, Leszek Ogorzałek, Sławomir Partyka, Waldemar Stępak i Stanisław Uziel. Prowadzącemu obrady, który jest także liderem PiS w Tarnobrzegu zarzucają m.in.stronniczość i dzielenie radnych.

Odnosząc się dziś do tego wniosku Kamil Kalinka stwierdził, że radni zdobyli się na ten krok nieprzypadkowo. – Każdy kto obserwuje sytuację w radzie oraz samym mieście z pewnością nie ma wątpliwości, bo ja nie mam żadnych, że inicjatorem tego wniosku jest prezydent miasta. Każdy kto śledzi jego aktywność na profilu społecznościowym wie, że nie podoba mu się działalność moja, jako przewodniczącego – mówił Kalinka prezentując wydruk wpisu, jaki 24 lutego prezydent zamieścił na facebooku:”Funkcja Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega kompletnie przerasta Kamila Kalinkę. Najwyższa pora na zmianę. Co o tym sądzicie ?”.

Dodał też, że prezydent ze swojego otoczenia skutecznie pozbywa się osób, które są aktywne i chcą działać na rzecz miasta.

Dzisiejsze wystąpienie Kamila Kalinki szeroko komentowane jest w internecie. Na pierwsze publikacje zareagował radny Sławomir Partyka, lider Platformy Obywatelskiej w Tarnobrzegu pisząc: „Pan Przewodniczący KŁAMIE! Nikt nie wpływał na moją decyzję o podpisaniu się pod uchwałą o Jego odwołaniu ! Powody złożenia mojego podpisu zawarte są w uzasadnieniu do uchwały”.

Przypomnijmy jednak, że w grudniu, już po odwołaniu wiceprezydenta Brzezowskiego, czego następstwem był rozpad koalicji prezydenta z PiS spekulowano, że może dojść do odwołania przewodniczącego. Już wówczas Stanisław Uziel krytykował w mediach sposób prowadzenia obrad i „poniewieranie radnymi”. Teraz podpisał się pod wnioskiem.

Kamil Kalinka do zarzutów zawartych we wniosku chce odnieść się szczegółowo podczas sesji 30 marca. Jak zapewnił, projekt uchwały w sprawie odwołania go z funkcji będzie głosowany jako pierwszy. Wnioskodawcy musieliby jednak przekonać do swojego pomysłu jeszcze czterech radnych, bo do odwołania przewodniczącego potrzebnych będzie 11 głosów. Klub PiS w radzie miasta liczy 8 radnych (w ub. roku PiS usunął z klubu Witolda Zycha).

– Po rozmowie ze swoimi kolegami klubowymi wiem, że stoją za mną murem. Szanuję jednak głos siedmiu radnych, dlatego debata nad ich wnioskiem odbędzie się – mówi Kamil Kalinka.

Wioletta Wojtkowiak

kamilkalinka1

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021