W Tarnobrzegu

Nie chcą Kamila Kalinki. „Prezydent wpływał na radnych”

Nie chcą Kamila Kalinki. „Prezydent wpływał na radnych”

-Nie mam żadnych wątpliwości, że głównym inicjatorem tego wniosku jest prezydent Grzegorz Kiełb. To on wpływał na radnych, żeby taką decyzję podjęli – oświadczył Kamil Kalinka komentując zamiar odwołania go z funkcji przewodniczącego rady miasta Tarnobrzega.

Pod wnioskiem, który wpłynął w ubiegłym tygodniu do biura rady miasta podpisało się siedmiu radnych: Dariusz Kołek, Marian Kołodziej, Mariusz Myszkowski, Leszek Ogorzałek, Sławomir Partyka, Waldemar Stępak i Stanisław Uziel. Prowadzącemu obrady, który jest także liderem PiS w Tarnobrzegu zarzucają m.in.stronniczość i dzielenie radnych.

Odnosząc się dziś do tego wniosku Kamil Kalinka stwierdził, że radni zdobyli się na ten krok nieprzypadkowo. – Każdy kto obserwuje sytuację w radzie oraz samym mieście z pewnością nie ma wątpliwości, bo ja nie mam żadnych, że inicjatorem tego wniosku jest prezydent miasta. Każdy kto śledzi jego aktywność na profilu społecznościowym wie, że nie podoba mu się działalność moja, jako przewodniczącego – mówił Kalinka prezentując wydruk wpisu, jaki 24 lutego prezydent zamieścił na facebooku:”Funkcja Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega kompletnie przerasta Kamila Kalinkę. Najwyższa pora na zmianę. Co o tym sądzicie ?”.

Dodał też, że prezydent ze swojego otoczenia skutecznie pozbywa się osób, które są aktywne i chcą działać na rzecz miasta.

Dzisiejsze wystąpienie Kamila Kalinki szeroko komentowane jest w internecie. Na pierwsze publikacje zareagował radny Sławomir Partyka, lider Platformy Obywatelskiej w Tarnobrzegu pisząc: „Pan Przewodniczący KŁAMIE! Nikt nie wpływał na moją decyzję o podpisaniu się pod uchwałą o Jego odwołaniu ! Powody złożenia mojego podpisu zawarte są w uzasadnieniu do uchwały”.

Przypomnijmy jednak, że w grudniu, już po odwołaniu wiceprezydenta Brzezowskiego, czego następstwem był rozpad koalicji prezydenta z PiS spekulowano, że może dojść do odwołania przewodniczącego. Już wówczas Stanisław Uziel krytykował w mediach sposób prowadzenia obrad i „poniewieranie radnymi”. Teraz podpisał się pod wnioskiem.

Kamil Kalinka do zarzutów zawartych we wniosku chce odnieść się szczegółowo podczas sesji 30 marca. Jak zapewnił, projekt uchwały w sprawie odwołania go z funkcji będzie głosowany jako pierwszy. Wnioskodawcy musieliby jednak przekonać do swojego pomysłu jeszcze czterech radnych, bo do odwołania przewodniczącego potrzebnych będzie 11 głosów. Klub PiS w radzie miasta liczy 8 radnych (w ub. roku PiS usunął z klubu Witolda Zycha).

– Po rozmowie ze swoimi kolegami klubowymi wiem, że stoją za mną murem. Szanuję jednak głos siedmiu radnych, dlatego debata nad ich wnioskiem odbędzie się – mówi Kamil Kalinka.

Wioletta Wojtkowiak

kamilkalinka1

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021