ogłoszenia

Nie posługuj się unieważnionym dowodem osobistym!

Nie posługuj się unieważnionym dowodem osobistym!

Informacja dotycząca konsekwencji posługiwania się dowodem osobistym, który został zgłoszony jako utracony, a następnie odnaleziony.

Dowód osobisty zgłoszony jako utracony jest nieodwracalnie unieważniony w Rejestrze Dowodów Osobistych do którego dostęp regulują przepisy ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych, informacja o utracie i unieważnieniu dowodu jest niezwłocznie przekazywana do Systemu Informacyjnego Schengen, a także wykazu unieważnionych dowodów osobistych.

Posługiwanie się dowodem osobistym zgłoszonym jako utracony może więc powodować negatywne konsekwencje dla jego posiadacza podczas przekraczania granic lub dokonywania czynności prawnych na podstawie tego dokumentu.

Dowód osobisty unieważniony w systemie na skutek zgłoszenia utraty nie nosi fizycznych znamion unieważnienia (odcięcie rogu) przez co sprawiać może wrażenie dokumentu ważnego, niemniej dokument ten nie służy już do potwierdzenia tożsamości i przekraczania granic państw o których mowa w art. 4 ust. 1 ustawy o dowodach osobistych.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ogłoszenia

Więcej w ogłoszenia

Superior Industries poszukuje kandydatów na stanowisko pracy

rta24.eu1 grudnia 2020

Przyjdź po darmowe jabłka

rta24.eu30 stycznia 2016

Doug Baldwin jersey Wal Mart New york stock exchange

MaciekG10 maja 2011