W Tarnobrzegu

Niech połączy nas wspinanie. Głosuj na ściankę

Niech połączy nas wspinanie. Głosuj na ściankę

Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu dopiero powstanie, ale już zaliczono ją do 30 najciekawszych projektów w Polsce finansowanych z samorządowych budżetów obywatelskich nominując do konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

Profesjonalne miejsce do wspinaczki jest hitem wśród projektów wybranych do realizacji w ramach milionowego Budżetu Obywatelskiego w Tarnobrzegu. Projekt zakłada przebudowę starego budynku stacji uzdatniania wody znajdującego się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na centrum wspinaczkowe. Oszacowana na 600 tysięcy złotych projekt jest najdroższym z proponowanych, ale nikt nie ma wątpliwości, że korzyści jakie przyniesie nie można przeliczać na pieniądze. To inwestycja w dobrą kondycję i zdrowie mieszkańców.

1-DSC_7260

W mieście przybywa zwolenników aktywnego trybu życia. Rozbudowuje się infrastruktura sportowa, ale wciąż nie ma satysfakcjonującego wyboru.

– Budowa centrum wspinaczkowego zwiększy atrakcyjność miasta poprzez otwarcie się na nowe dyscypliny sportu – mówi Dariusz Bożek, radny i jeden z inicjatorów budowy centrum wspinaczki. Na pewno też ściągnie mieszkańców miejscowości północnego Podkarpacia, bo dla nich Tarnobrzeg jest bliżej niż Rzeszów, a dopiero tam jest ściana wspinaczkowa z prawdziwego zdarzenia.

Tarnobrzeska ściana do wspinania znalazła się w gronie 30 projektów z całego kraju, nominowanych w konkursie na najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane z samorządowych budżetów obywatelskich. Na ścianę do wspinania można głosować tutaj: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2016/nominacje/tarnobrzeg-sciana-do-wspinania,79792.html#glos

Głosowanie zakończy się 10 maja. Konkurs organizują portal samorządowy z Fundacją Napraw Sobie Miasto. Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 18-20 maja.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Budowa obwodnicy Tarnobrzega oficjalnie rozpoczęta

rta24.eu5 marca 2021

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021