W Tarnobrzegu

Niech połączy nas wspinanie. Głosuj na ściankę

Niech połączy nas wspinanie. Głosuj na ściankę

Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu dopiero powstanie, ale już zaliczono ją do 30 najciekawszych projektów w Polsce finansowanych z samorządowych budżetów obywatelskich nominując do konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

Profesjonalne miejsce do wspinaczki jest hitem wśród projektów wybranych do realizacji w ramach milionowego Budżetu Obywatelskiego w Tarnobrzegu. Projekt zakłada przebudowę starego budynku stacji uzdatniania wody znajdującego się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na centrum wspinaczkowe. Oszacowana na 600 tysięcy złotych projekt jest najdroższym z proponowanych, ale nikt nie ma wątpliwości, że korzyści jakie przyniesie nie można przeliczać na pieniądze. To inwestycja w dobrą kondycję i zdrowie mieszkańców.

1-DSC_7260

W mieście przybywa zwolenników aktywnego trybu życia. Rozbudowuje się infrastruktura sportowa, ale wciąż nie ma satysfakcjonującego wyboru.

– Budowa centrum wspinaczkowego zwiększy atrakcyjność miasta poprzez otwarcie się na nowe dyscypliny sportu – mówi Dariusz Bożek, radny i jeden z inicjatorów budowy centrum wspinaczki. Na pewno też ściągnie mieszkańców miejscowości północnego Podkarpacia, bo dla nich Tarnobrzeg jest bliżej niż Rzeszów, a dopiero tam jest ściana wspinaczkowa z prawdziwego zdarzenia.

Tarnobrzeska ściana do wspinania znalazła się w gronie 30 projektów z całego kraju, nominowanych w konkursie na najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane z samorządowych budżetów obywatelskich. Na ścianę do wspinania można głosować tutaj: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2016/nominacje/tarnobrzeg-sciana-do-wspinania,79792.html#glos

Głosowanie zakończy się 10 maja. Konkurs organizują portal samorządowy z Fundacją Napraw Sobie Miasto. Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 18-20 maja.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021