W Tarnobrzegu

Niech połączy nas wspinanie. Głosuj na ściankę

Niech połączy nas wspinanie. Głosuj na ściankę

Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu dopiero powstanie, ale już zaliczono ją do 30 najciekawszych projektów w Polsce finansowanych z samorządowych budżetów obywatelskich nominując do konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.

Profesjonalne miejsce do wspinaczki jest hitem wśród projektów wybranych do realizacji w ramach milionowego Budżetu Obywatelskiego w Tarnobrzegu. Projekt zakłada przebudowę starego budynku stacji uzdatniania wody znajdującego się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na centrum wspinaczkowe. Oszacowana na 600 tysięcy złotych projekt jest najdroższym z proponowanych, ale nikt nie ma wątpliwości, że korzyści jakie przyniesie nie można przeliczać na pieniądze. To inwestycja w dobrą kondycję i zdrowie mieszkańców.

1-DSC_7260

W mieście przybywa zwolenników aktywnego trybu życia. Rozbudowuje się infrastruktura sportowa, ale wciąż nie ma satysfakcjonującego wyboru.

– Budowa centrum wspinaczkowego zwiększy atrakcyjność miasta poprzez otwarcie się na nowe dyscypliny sportu – mówi Dariusz Bożek, radny i jeden z inicjatorów budowy centrum wspinaczki. Na pewno też ściągnie mieszkańców miejscowości północnego Podkarpacia, bo dla nich Tarnobrzeg jest bliżej niż Rzeszów, a dopiero tam jest ściana wspinaczkowa z prawdziwego zdarzenia.

Tarnobrzeska ściana do wspinania znalazła się w gronie 30 projektów z całego kraju, nominowanych w konkursie na najlepsze projekty zgłoszone lub zrealizowane z samorządowych budżetów obywatelskich. Na ścianę do wspinania można głosować tutaj: http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/mieszkam-tu-2016/nominacje/tarnobrzeg-sciana-do-wspinania,79792.html#glos

Głosowanie zakończy się 10 maja. Konkurs organizują portal samorządowy z Fundacją Napraw Sobie Miasto. Partnerem wydarzenia jest Europejski Kongres Gospodarczy. Nagrody zostaną wręczone podczas EEC w Katowicach w dniach 18-20 maja.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021