W Tarnobrzegu

Niech się święci 3 Maja

Niech się święci 3 Maja

Na tarnobrzeskim Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie.

Tegoroczne obchody rozpoczęły się mszą w intencji Ojczyzny w Kościele Ojców Dominikanów. Następnie przemaszerowano na Rynek, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Bartosza Głowackiego. Aktorzy Teatru Bez Metryki z Tarnobrzeskiego Domu Kultury odczytywali najważniejsze fragmenty 14-miesięcznej konstytucji. Występ dała również Natalia Ciecierska.

– Kiedyś mówiło się „walczyć o pokój”. Trochę dziwna konstrukcja. Pielęgnujmy nasz pokój i spokój. Żyjemy w Polsce, której pokolenia mogą się rozwijać, mogą pracować, mogą budować. Budujmy! Budujmy i pielęgnujmy naszą wspólnotę. Róbmy wszystko, żeby być razem, nie tylko przy tych uroczystościach. Mamy się czym chwalić. Możemy być dumni z naszych rodaków. Możemy być dumni z siebie. Czyńmy dobro wokół siebie.

Bo do tego jesteśmy tu, na ziemi, stworzeni. Bez względu na to, jaką religię czy ideologię wyznajemy – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas swojego wystąpienia.

Prezydent zwrócił również uwagę, że wolność, jaką mamy zobowiązuje. Przypomniał o wyborach, jakie na nas spoczywają i od których zależy przyszłość naszego kraju:

Wolność to wybór. Przed nami maj, a potem jesień. To wybór. Nie siedźmy w domu. Wyjdźmy z domu i dokonajmy wyboru. My, w pełni świadomie.

Agata Linek

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021