W powiecie

Niedzielne popołudnie z pożarami

Niedzielne popołudnie z pożarami

Słoneczna pogoda i wiatr nie pomagają strażakom w gaszeniu pożaru nieużytków, o którym informacje otrzymała jednostka OSP Cygany. Po dojeździe na miejsce jednostka poprosiła o pomoc gdyż ich siły nie były wystarczające. Kolejną jednostką, która została zadysponowana do tego pożaru to OSP Chmielów, a chwilę później OSP Jadachy. Okazało się jednak, że pożar rozwijał się w dużym tempie więc na miejsce zadysponowano kolejny zastęp z OSP Cygany, OSP Chmielów, JRG Tarnobrzeg, OSP Alfredówka, OSP Tarnowska Wola. Wiatr utrudniał strażakom przeprowadzenie akcji gaśniczej w związku z czym wypaleniu uległo około 10 hektarów terenu znajdującego się między Cyganami, a Chmielowem. W całych działaniach łącznie brało udział osiem zastępów.
Spokojnym popołudniem nie mogli cieszyć się strażacy z OSP Sobów, którzy po godzinie 14 zostali zadysponowani do pożaru traw przy ul. Chrobaka. Tutaj też siły okazały się niewystarczające i zadysponowano OSP Mokrzyszów. Zakończenie akcji trwało chwilę, gdyż teren, który uległ wypaleniu wyniósł około 4 hektary. Na tym nie kończy się seria pożarów nieużytków w naszym powiecie.
O kolejnym zgłoszeniu zostali poinformowani strażacy z OSP Gorzyce, którzy udali się na ul. Pańską w celu przeprowadzenia akcji gaśniczej. Po przeprowadzeniu akcji zastęp udał się do remizy. Tarnobrzeg- osiedle Zakrzów to kolejny punkt do zaznaczenia na mapie dzisiejszych pożarów. Na terenie owego osiedla działał zastęp z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.
Syrena zawyła również we Wielowsi, ponieważ przy ul. Hutniczej doszło do pożaru ugorów. Dosłownie paręnaście minut później syrena w Wielowsi zawyła ponownie. Strażacy udali się na ulicę Nizinną, gdzie pożar nieużytków zaczął niebezpiecznie podchodzić w okolice zabudowań. 10 minut po alarmie w Wielowsi, o godzinie 17:15 syrena zaalarmowała również strażaków z Trześni. Udali się oni do pożaru międzywala w swojej miejscowości, a ostatecznie spaleniu uległo około 20 arów. 17:42 i kolejna dyspozycja- strażacy z OSP Furmany mają udać się do pożaru nieużytków w kierunku Poręb Furmańskich. Na miejscu okazało się, iż pali się około 2 ary młodnika i strażacy sprawnie opanowali pożar. O godzinie 18:35 OSP Jadachy pojechały do pożaru za szkołą, a niecałą godzinę później Wielowieś również do tego samego rodzaju pożaru. O godzinie 20:30 jednostka z Chmielowa pojechała do traw, a 10 minut później również jednostka ze Stalów gasiła pożar w kierunku Alfredówki. O godzinie 20:54 syrena w Jadachach zawyła ponownie, tym razem chodziło o pożar suchych traw przy DK9. Ostatni pożar miał miejsce w Furmanach, palił się tam młodnik na obszarze ponad pół hektara. Na miejsce do pomocy jednostce OSP Furmany wysłano zastęp ochotników z OSP Trześń. W sumie w powiecie tylko dzisiaj miało miejsce 17 różnych pożarów traw.
Źródło Tarnobrzeg 112- Ratownictwo Powiatu Tarnobrzeskiego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021