Kronika Policyjna

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

Dzięki szybkiemu działaniu policjantów, pomoc i opiekę otrzymała 68-letnia mieszkanka gminy Grębów, której groziło wychłodzenie. W piątkowy wieczór seniorka wracając od znajomych, usnęła na poboczu drogi. Była ubrana jedynie w sweter i spodnie, które od leżenia na śniegu były mokre. Życie starszej kobiety, mogło być zagrożone ze względu na niską temperaturę oraz wypity w nadmiarze alkohol. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Podczas niskich temperatur policjanci szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo osób narażonych na wychłodzenie. Każdego dnia sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Kontrolują pustostany, ogródki działkowe i altany, skwery oraz miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako te, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

Funkcjonariusze sprawdzają każdy sygnał i interweniują w sytuacjach, kiedy ludzkie życie lub zdrowie jest zagrożone. Do takiej sytuacji doszło w piątek, przed godz. 21. Policjanci z Grębowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Wydrza, przy drodze powiatowej leży starsza kobieta.

Policjanci pojechali we wskazany rejon i odnaleźli śpiącą na ziemi seniorkę. Nie miała na sobie kurtki, była ubrana jedynie w sweter i spodnie, które były mokre.

Starsza kobieta była mocno zziębnięta i pod wyraźnym działaniem alkoholu. Jej życie mogło być zagrożone, ponieważ zbliżała się noc, a silny wiatr dodatkowo potęgował chłód i niską temperaturę. Policjanci obudzili kobietę, która drżała z zimna i miała trudności z komunikowaniem się.

Funkcjonariusze zabrali seniorkę do radiowozu, udzielili pomocy i ustalili jej tożsamość. Okazało się, że była to 68-letnia mieszkanka gminy Grębów. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.

Apelujemy:

Nie bądźmy obojętni na los innych. Widząc siedzącego, śpiącego, czy też leżącego na mrozie człowieka poinformujmy o tym służby ratownicze dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. W przypadku interwencji nie wymagającej natychmiastowej reakcji policjantów, zgłoszenie możemy nanieść za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

rta24.eu20 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Pijany kierowca wiózł poszukiwaną kobietę

rta24.eu16 kwietnia 2021

Minionej doby trzech kierowców straciło prawo jazdy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Piła domowe nalewki i “opiekowała” się synkami

rta24.eu14 kwietnia 2021

42-latek usiłował podpalić stodołę swoich krewnych

rta24.eu13 kwietnia 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w Trześni

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021

Zatrzymany pijany rowerzysta, był poszukiwany

rta24.eu10 kwietnia 2021