Kronika Policyjna

Nietrzeźwi na drodze! Bilans zdarzeń drogowych w miniony weekend

Nietrzeźwi na drodze! Bilans zdarzeń drogowych w miniony weekend

Za nami pierwszy wrześniowy weekend. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci ruchu drogowego odnotowali 3 kolizje drogowe. Skontrolowali 427 kierowców pod kątem stanu trzeźwości. Zatrzymali 9 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Pamiętajmy śliskie nawierzchnie dróg i słaba widoczność, przy padającym deszczu, obligują kierowców do zdecydowanie wolniejszej jazdy.

Podczas minionego weekendu nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W miniony weekend policjanci skontrolowali trzeźwość u 424 kierowców, zatrzymali 9 kierowców, którzy mimo wcześniej pitego alkoholu, wsiedli za kierownicę pojazdów.

  • W piątek po godz. 17, w Jamnicy w gminie Grębów policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra. Jego kierowca, 29-letni mężczyzna, był pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,48 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że 29-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, na okres dwóch najbliższych lat.
  • W sobotę przed godz. 18, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf. Do zdarzenia doszło na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Okazało się, że 38-letni kierowca wracał z zakupów mając ponad 3 promile. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • Tego dnia policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce dwóch kolizji drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło po godz.18, w miejscowości Wydrza, w gminie Grębów. 34-letni mężczyzna został przygnieciony przez quada. Na miejscu kolizji policjanci zastali świadka zdarzenia, który widząc leżącego mężczyznę ruszył mu z pomocą. Zdjął pojazd z ciała mężczyzny i wezwał służby ratownicze. Ranny 34-latek trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Mężczyźnie pobrano krew, aby ustalić czy był pod działaniem alkoholu.
  • Do kolejnej kolizji drogowej policjanci zostali wezwani przed godz. 19. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-letni motocyklista podróżując drogą wojewódzką nr 723 relacji Sandomierz – Tarnobrzeg, jadąc w kierunku Tarnobrzega, najechał na tył osobowej toyoty, która zatrzymała się na pasie jedni, za stojącym audi, które uległo awarii. Mężczyzna siłą uderzenia został wyrzucony z motocykla i upadł na jezdnię, w tym czasie motocykl odbił się od toyoty i uderzył w jadącego z przeciwka osobowego renaulta. W zdarzeniu ranny został motocyklista, który trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Policjanci ustalili, że kierowcy pojazdów osobowych byli trzeźwi. Motocykliście pobrano krew, aby ustalić czy był pod działaniem alkoholu.
  • Również tego dnia policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat Punto. Do zdarzenia doszło przed godz. 21, na ul. Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 36-letni kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 3, 21 promila alkoholu w jego organizmie.
  • W niedzielę po godz. 12, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dodga. Do zdarzenia doszło przed godz. 13, w Tarnobrzegu na ul. Zamkowej. 53-letni kierowca kierował pojazdem mając 0,30 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
  • Tego wieczora policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu, nietrzeźwego kierowcę forda focusa. Badanie wykazało u 47-letniego kierowcy 1,8 promila w jego organizmie. Mężczyzna podczas kontroli nie posiadał prawa jazdy.

Wszyscy kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnione czyny.

Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie róbmy tego nigdy będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia, a nawet życia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policja poszukuje właścicieli skradzionych rowerów

rta24.eu1 października 2020

Policjanci z Tarnobrzega otrzymają nowy radiowóz

rta24.eu28 września 2020

Pijana 53-latka kierowała Dacią

rta24.eu28 września 2020

Bądźmy ostrożni podczas zakupów internetowych

rta24.eu25 września 2020

Jechali z nadmierną prędkością – zatrzymali ich policjanci z grupy Speed

rta24.eu24 września 2020

Bilans zdarzeń drogowych podczas minionego weekendu

rta24.eu21 września 2020

Road Safety Days – działania policjantów ruchu drogowego w Tarnobrzegu

rta24.eu18 września 2020

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020