Kronika Policyjna

Nietypowa kolizja na ścieżce rowerowej

Nietypowa kolizja na ścieżce rowerowej

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie 43-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mając 1,34 promila alkoholu w organizmie doprowadził do zderzenia z innym rowerzystą. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna zajęty rozmową przez telefon komórkowy zjechał na przeciwległy pas drogi rowerowej, uderzając kierowcę innego jednośladu. Za popełnione wykroczenie wkrótce odpowie przed sądem.

W sobotę około godziny 21, policjanci zostali wezwani do nietypowej kolizji drogowej. Na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż tarnobrzeskiej Wisłostrady zderzyło się dwóch rowerzystów. Jak ustalili policjanci, w jadącego w stronę osiedla Machów 30-letniego mężczyznę wjechał jadący z przeciwka 43-latek. Stało się to, gdy kierujący jednośladem 43-latek rozmawiał przez telefon komórkowy. Nagle zjechał na przeciwległy pas drogi rowerowej doprowadzając do zderzenia z 30-letnim rowerzystą.

Podczas upadku 30-letni mieszkaniec Tarnobrzega doznał niegroźnych urazów, natomiast w jego rowerze uszkodzeniu uległa obręcz przedniego koła, która została wygięta. 43-letni sprawca zdarzenia wyszedł z kolizji bez obrażeń. Jak ustalili funkcjonariusze kierował rowerem bez oświetlenia, a wcześniej pił alkohol. Badania trzeźwości wykazały, że pokrzywdzony mężczyzna był trzeźwy, natomiast 43-latek miał 1,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Spowodowanie kolizji drogowej i jazda rowerem w stanie nietrzeźwości stanowią wykroczenia, za które mieszkańcowi Tarnobrzega grożą kary aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Dodatkowo odpowie on za jazdę bez wymaganego oświetlenia.

źródło: KPP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Znęcał się nad żoną, grożąc jej pozbawieniem życia

rta24.eu13 maja 2021

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

rta24.eu12 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Kolizja w Gorzycach

rta24.eu10 maja 2021

W Dąbrowicy doszło do pożaru mieszkania po wybuchu gazu

rta24.eu9 maja 2021

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021