W Tarnobrzegu

Niezwykłe wydarzenie w muzeum historycznym

Niezwykłe wydarzenie w muzeum historycznym

Najlepsi historycy z niemal całego kraju zjadą do zamku Tarnowskich w Dzikowie, by od jutra rozprawiać o wielkich rodach na ziemiach polsko-litewskich między XVI a XX wiekiem. Takiej konferencji naukowej jeszcze w Tarnobrzegu nie było.

Do udziału w wydarzeniu, które potrwa do soboty zaprasza obchodzące 25-lecie Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega. – Celem konferencji jest ukazanie historii rodów arystokratycznych Polski i Litwy w okresie zmieniających się uwarunkowań społeczno-politycznych, między XVI a XX wiekiem. Chcemy popatrzeć na dzieje tej grupy społecznej poprzez pryzmat jej dokonań w wielu wymiarach, również gospodarczych i kulturalnych. Zachodzi również potrzeba pokazania dziedzictwa, jakie pozostało po arystokracji w odniesieniu do pamięci historycznej – wyjaśnia Tadeusz Zych, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Pogram konferencji jest imponujący. Wstęp na wszystkie panele wolny. Konferencję otworzy w czwartek o godzinie 11 dr hab. Tadeusz Zych, prof. UR i dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Po nim zabiorą głos: prof. dr hab. Karol Tarnowski z Polskiej Akademii Umiejętności, prof. dr hab. Norbert Kasparek – Kierownik Zakładu Historii XIX wieku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Anira Wojan – Prezes Fundacji Kossakowskiego w Warszawie oraz zaproszeni goście. Wykład inauguracyjny w Sali Wielkiej wygłosi książę Maciej Radziwiłł.

WW
fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021