Kronika Policyjna

Nocny drift pijanego kierowcy zakończył się w areszcie

Nocny drift pijanego kierowcy zakończył się w areszcie

Blisko 1,5 promila miał kierujący mazdą, którego zatrzymali tarnobrzescy policjanci. Kierowca wprowadzał pojazd w poślizg, a kiedy uszkodził skrzynię biegów, zatrzymał się na środku jezdni i blokował jeden pas ruchu. W czasie interwencji mężczyzna był agresywny i zmuszał funkcjonariuszy do odstąpienia od prowadzonych wobec niego czynności służbowych.

Pijani kierowcy zawsze stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruch drogowego. Mimo surowych konsekwencji, w dalszym ciągu nie brakuje takich, którzy decydują się prowadzić samochód po alkoholu.

Wczoraj przed godz.1 w nocy, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega zauważyli stojącą na ul. Zwierzynieckiej osobową mazdę. Za kierownicą siedział mężczyzna, jego samochód miał włączony silnik lecz kierowca nie mógł wrzucić biegu.

Policjanci podeszli bliżej do stojącego auta i wyczuli od kierowcy alkohol. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie 1,42 promila.

Okazało się, że mężczyzna uszkodził samochód podczas niebezpiecznej jazdy. Tarnobrzeżanin driftował do momentu, aż pojazd zatrzymał się na środku ulicy.

Podczas interwencji mężczyzna zachowywał się arogancko, był agresywny i zmuszał funkcjonariuszy do odstąpienia od prowadzonych czynności służbowych.

41-latek trafił do policyjnego aresztu. Dziś będzie przesłuchany. Policjanci przedstawią mu zarzuty przestępstw, których się dopuścił.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

Za zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od prowadzonych czynności służbowych ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021