Bez kategorii

Nowa Dęba. Najlepsi chodziarze ścigali się na mistrzostwach Polski

Nowa Dęba. Najlepsi chodziarze ścigali się na mistrzostwach Polski

Na dystansie 20 kilometrów rozegrano wczoraj mistrzostwa Polski seniorów w chodzie sportowym. Rywalizujących zawodników dopingowała liczna publiczność oraz olimpijczycy Robert Korzeniowski i pochodzący z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł.

Zawody, w których stawką były nie tylko tytuły mistrzów Polski ale i tak zwane minima kwalifikacyjne do letnich mistrzostw świata w Londynie otworzył burmistrz Wiesław Ordon i honorowi goście życząc sportowcom i kibicom wielu emocji.

Do startu na 20 kilometrów, czyli 19 pętli ulicami Żeromskiego, Krasickiego, 1 Maja i Jana Pawła II stanęło czternastu mężczyzn i siedem kobiet, wśród nich dziewięcioro uczestników Igrzysk Olimpijskich. Mistrzem Polski został Artur Brzozowski, który na mecie pojawił się z czasem 1:23:55. Wicemistrzowski tytuł zdobył Damian Błocki (MKL Szczecin), a trzeci był Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin).

Wśród pań złoty medal i mistrzowski tytuł zdobyła Paulina Buziak (LKS Stal Mielec) z czasem 1:36:08. Wicemistrzynią została Katarzyna Golba (pochodząca z Mielca reprezentantka AZS AWF Katowice), na trzecim miejscu znalazła się Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia).

Oprócz koronnego dystansu rozegrano też zawody na 5 i 10 kilometrów open. Na krótszej trasie wśród pań wygrała Antonina Lorek (AZS AWF Kraków) przed Julią Mądrą i Wiktorią Raś (LKS Stal Mielec). Wśród mężczyzn pierwszy był 17-letni Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie), ubiegłoroczny mistrz Europy juniorów do lat 18. Drugi był Maksymilian Kulig, a trzeci Kamil Piecuch (obaj LKS Stal Mielec).

Zawody na 10 km wygrała Małgorzata Cetnarska (Victoria Stalowa Wola) przed Natalią Kaliną (Gukla Bratkowice) i Weroniką Nowicką (LKS Vectra Włocławek). Wśród mężczyzn triumfował Leo Romero z Hondurasu, drugi był Michał Baranowski (MKS Unia Hrubieszów) a trzeci Sebastian Tara (LKS Stal Mielec).

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021