W powiecie

Nowa Dęba. Od dziś do niedzieli Militariada

Nowa Dęba. Od dziś do niedzieli Militariada

Nowa Dęba to od dziś poligon muzyczno-militarny. Nad zalewem rozpoczyna się dziewiąta edycja Militariady. Organizatorzy zapraszają na widowiskowe atrakcje i koncerty.

Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów. Położony jest tu jeden z największych w Polsce poligonów wojskowych i działa Jednostka Wojskowa 2090. 80 lat temu, w 1937 r. w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała tutaj Wytwórnia Amunicji nr 3, dając początek dzisiejszemu miastu.

– Organizując pierwszą edycję Militariady chcieliśmy podkreślić militarny charakter Nowej Dęby. Także w tym roku część naszego miasta, jak w latach ubiegłych, zamieni się w pole bitwy, z wykorzystaniem czołgów grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego – mówi burmistrz Wiesław Ordon.

W tegorocznej Militariadzie nie zabraknie konkursów i wielu innych atrakcji. Na tereny parkowo-rekreacyjne „nad Zalewem” zjedzie się wiele grup paramilitarnych, które przy rozbitych obozowiskach będą wystawiać dioramy. W ramach współpracy z Siłami Zbrojnymi RP, spodziewamy się mocnego udziału wojska. A to tylko niektóre z widowiskowych atrakcji przygotowanych przez Nową Dębę. Najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli zwiedzać pojazdy opancerzone, które na co dzień zobaczyć można w filmach. Oczywiście militaria i historyczne aspekty polskiej wojskowości to nie wszystko co zostanie zaproponowane uczestnikom Militariady.

W ramach części muzycznej w sobotę publiczność będzie bawić się przy muzyce “Baciarów”, a na niedzielę zaprosiliśmy wyczekiwanego przez naszą młodzież Dawida Kwiatkowskiego – informuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK. – Chciałbym w tym roku położyć większy nacisk na prezentację naszych lokalnych uczestników życia kulturalnego, które przecież w gminie jest bardzo różnorodne – dodaje. Mocnym punktem imprezy będzie także dynamiczna rekonstrukcja bitwy z okresu II wojny światowej. Przy tych wszystkich wybuchowych atrakcjach, będzie można dobrze zjeść przy stoiskach cateringowych oraz bawić się w wesołym miasteczku.

Niezwykłym dodatkiem do Militariady, będzie koncert Wojskowej Orkiestry Dętej. Odbędzie się on na placu mjr. Gryczmana w piątkowy wieczór, 9 czerwca.

W roku 2016 według informacji służb zabezpieczających imprezę odwiedziło ją kilkanaście tysięcy uczestników. Organizatorami są burmistrz miasta i gminy, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Fot. archiwum

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021

Niedzielne popołudnie z pożarami

rta24.eu12 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu8 kwietnia 2021

Zmarł Ryszard Szafran, radny Rady Miejskiej dwóch kadencji

rta24.eu6 kwietnia 2021

GOK w Gorzycach uruchomił nowy cykl spotkań pod hasłem „Kanapa”

rta24.eu6 kwietnia 2021

Ponad siedem ton zebranych elektrośmieci

rta24.eu6 kwietnia 2021