W powiecie

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

Ruszyły prace przy nowej drodze, która połączy ul. Zarzecze z DK 9 w Os. Dęba (wlot na wysokości ul. A. Krzywoń). Zadanie realizuje firma Altor z Mińska Mazowieckiego za sumę 650 tys. zł. Dla tego zadania władze gminne pozyskały dotację w wysokości 288 tys. zł (50% kosztów kwalifikowanych) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przygotowany w poprzedniej kadencji projekt techniczny przewiduje budowę nowej drogi na długości 230 m z jezdnią o szerokości 5,5 m, z chodnikiem o szerokości 2m, pobudowane zostaną zjazdy indywidualne. W części drogi powstanie kanalizacja deszczowa na długości ok. 150 m, z wlotem do rzeki Dęba, a także kanał technologiczny. Ważnym punktem na trasie drogi będzie przepust z blachy falistej na rzece Dęba, a także przepust betonowy pod koroną drogi przy wylocie drogi do DK9.

 

Otwarty został przetarg na budowę nowej drogi łączącej nowodębską podstrefą TSSE DK9 od strony południowej z drogą krajową nr 9 – ul. Śmiśniewicza. Na to zadanie pozyskane również zostały środki z RFRD w wysokości 50 % wartości kwalifikowanej zadania (do części niekwalifikowanych należy np. budowa przejazdu kolejowego). Gmina przewidywała wartość tego zadania, wycenioną w oparciu o projekt funkcjonalno-użytkowy, na kwotę 6,8 mln zł, zaś dotacja miała wynieść 3,1 mln zł. Projektowana droga będzie mieć 1582 m długości i będzie prowadzić od bramy wjazdowej do ZM Dezamet do ul. Sikorskiego. Szerokość projektowanej drogi, która zostanie ustalona w projekcie technicznym ma wynieść 6 m. Przez całą drogę będzie prowadził ciąg pieszo-jezdny, który w odgałęzieniu do ul. Leśnej przyjmie postać ciągu pieszo-rowerowego. Wzdłuż drogi zbudowane zostanie oświetlenie uliczne na 47 słupach o wysokości 9 m, z oprawami LED o mocy 65 W. Przy ciągu pieszo-jezdnym słupy będą miały wysokość 5 m, a źródła światła moc 20 W. Droga będzie posiadała odwodnienie. Bardzo istotnym elementem tej drogi będzie przejazd kolejowy kat. B na linii nr 71 Rzeszów-Ocice –automatycznie otwierane i zamykane rogatki na drodze, jak i ciągu pieszo-rowerowym oraz sygnalizatory świetlne.

Wykonawca tego zadania będzie miał 26 miesięcy od podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskania stosownych uzgodnień oraz decyzji na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID). Ponieważ kilka firm zmieściło się w kwocie, która została zabezpieczona na realizację tego przedsięwzięcia, mamy nadzieję, że w niedługim czasie umowa zostanie podpisana.

 

 

 

 

Źródło UMiG Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Uroczyste wręczenie aktu mianowania

rta24.eu1 września 2021