Fotorelacje

Nowa Dęba. Złoty jubileusz badmintonistów

Nowa Dęba. Złoty jubileusz badmintonistów

Sekcja badmintona Miejskiego Klubu Sportowego Stal Nowa Dęba istnieje już od 50 lat. Z tej okazji w sobotę o Grand Prix Nowej Dęby walczyli dorośli badmintonowi amatorzy i weterani. W niedzielę z lotką zmagali się żacy, młodzicy i juniorzy.

Na sobotni jubileusz zjechali byli zawodnicy klubu z kraju i zagranicy, nie zabrakło gratulacji, podziękowań i nagród od władz samorządowych, parlamentarzystów i działaczy Polskiego Związku Badmintona. Antoni Malcharek, założyciel sekcji badmintona przy MKS Stal, jej wieloletni trener i medalista przypomniał historię rozwoju dyscypliny w Nowej Dębie. Dużo uwagi poświęcił sukcesom, jakie odnieśli zawodnicy tej obecnie ekstraklasowej drużyny, z których piętnastu było powołanych do kadry Polski.

Nowodębscy badmintoniści mają w swoim dorobku ponad 100 medali zdobytych na imprezach rangi mistrzowskiej, w tym jeden srebrny z Drużynowych Mistrzostw Europy, który wywalczył Dawid Powęzka. Ten najlepszy zawodnik w historii klubu zdobył 23 medale. W sobotę, podczas turnieju weteranów, w grze pojedynczej nie miał sobie równych.

Treningi w klubie prowadzą Adam Bunio i Mateusz Czachor. Zajęcia są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży z nowodębskich szkół. Aktywne jest również środowisko weteranów badmintona, którzy co roku zdobywają medale na Mistrzostwach Polski.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Fotorelacje

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018

W rodzinie siła

rta24.eu5 czerwca 2018