W powiecie

Nowa kuchnia w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie już działa

Nowa kuchnia w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie już działa

Trzy odważne panie z Nowej Dębie, członkinie Stowarzyszenia na rzecz osiedla Poręby Dębskie, za pieniądze pochodzące z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego stworzyły przedsiębiorstwo społeczne: domową kuchnię, która świadczy usługi cateringowe i przygotowuje dania na wynos. Jest niedrogo, więc chętnych nie powinno zabraknąć.

Nowa firma kulinarna „Szybko Pysznie Domowo” znalazła siedzibę w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie, w miejscu, gdzie dawnej była stołówka szkolna. Pomógł starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, który przyjechał na uroczyste otwarcie firmy, bo kibicował jej od samego początku. Pomógł również wiceburmistrz Nowej Dęby, Leszek Mirowski, który podpowiedział między innymi, gdzie szukać miejsca na tę firmę. Pomógł też dyrektor szkoły Robert Suska, który przygarnął trzy przedsiębiorcze panie pod swój dach. I bardzo się z tego cieszy.

– Zaryzykowałyśmy i za prawie 150 tysięcy złotych dotacji otworzyłyśmy kuchnię dla mieszkańców miasta – mówiła w miniony czwartek, w dniu otwarcia, Magdalena Grzesik, prezes Stowarzyszenia na rzecz osiedla Poręby Dębskie. – Odnowiłyśmy pomieszczenia, kupiłyśmy niezbędny sprzęt i utworzyłyśmy 3 miejsca pracy dla osób, które od dawna pracy nie miały. Taki był jeden z warunków otrzymania dofinansowania tego projektu. Po drodze były też i górki. Ale na szczęście życzliwość pana starosty pomogła je pokonać. Tych życzliwych ludzi było znacznie więcej. Pomoc i wsparcie przychodziły z wielu stron. Dlatego dziś jesteśmy tutaj, gdzie jesteśmy. Dziękuję Wam wszystkim, za to że mogliśmy na Was liczyć i nie ukrywamy wcale, że liczymy nadal i liczyć będziemy – jako matematyk mogę zupełnie szczerze powiedzieć że liczyć to jedno z moich ulubionych słów.

– Stowarzyszenia są solą samorządów – zaznaczył Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. – To dzięki nim możemy realizować wiele wspaniałych projektów. Gratuluje pani Magdzie jej determinacji. To na pokazała nam wszystkim, że wszystko można, jeśli czegoś się bardzo chce.

Nowa nowodębska kuchnia już gotuje i czeka na smakoszy.

Magdalena Grzesik nowa kuchnia Starosta

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021

Widowisko Nocy Świętojańskiej we Wrzawach

rta24.eu9 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021