W powiecie

Nowa kuchnia w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie już działa

Nowa kuchnia w budynku Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie już działa

Trzy odważne panie z Nowej Dębie, członkinie Stowarzyszenia na rzecz osiedla Poręby Dębskie, za pieniądze pochodzące z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego stworzyły przedsiębiorstwo społeczne: domową kuchnię, która świadczy usługi cateringowe i przygotowuje dania na wynos. Jest niedrogo, więc chętnych nie powinno zabraknąć.

Nowa firma kulinarna „Szybko Pysznie Domowo” znalazła siedzibę w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie, w miejscu, gdzie dawnej była stołówka szkolna. Pomógł starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, który przyjechał na uroczyste otwarcie firmy, bo kibicował jej od samego początku. Pomógł również wiceburmistrz Nowej Dęby, Leszek Mirowski, który podpowiedział między innymi, gdzie szukać miejsca na tę firmę. Pomógł też dyrektor szkoły Robert Suska, który przygarnął trzy przedsiębiorcze panie pod swój dach. I bardzo się z tego cieszy.

– Zaryzykowałyśmy i za prawie 150 tysięcy złotych dotacji otworzyłyśmy kuchnię dla mieszkańców miasta – mówiła w miniony czwartek, w dniu otwarcia, Magdalena Grzesik, prezes Stowarzyszenia na rzecz osiedla Poręby Dębskie. – Odnowiłyśmy pomieszczenia, kupiłyśmy niezbędny sprzęt i utworzyłyśmy 3 miejsca pracy dla osób, które od dawna pracy nie miały. Taki był jeden z warunków otrzymania dofinansowania tego projektu. Po drodze były też i górki. Ale na szczęście życzliwość pana starosty pomogła je pokonać. Tych życzliwych ludzi było znacznie więcej. Pomoc i wsparcie przychodziły z wielu stron. Dlatego dziś jesteśmy tutaj, gdzie jesteśmy. Dziękuję Wam wszystkim, za to że mogliśmy na Was liczyć i nie ukrywamy wcale, że liczymy nadal i liczyć będziemy – jako matematyk mogę zupełnie szczerze powiedzieć że liczyć to jedno z moich ulubionych słów.

– Stowarzyszenia są solą samorządów – zaznaczył Jerzy Sudoł, starosta tarnobrzeski. – To dzięki nim możemy realizować wiele wspaniałych projektów. Gratuluje pani Magdzie jej determinacji. To na pokazała nam wszystkim, że wszystko można, jeśli czegoś się bardzo chce.

Nowa nowodębska kuchnia już gotuje i czeka na smakoszy.

Magdalena Grzesik nowa kuchnia Starosta

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021

Niedzielne popołudnie z pożarami

rta24.eu12 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021