W Tarnobrzegu

Nowa pompa i wyremontowana remiza w Nagnajowie

Nowa pompa i wyremontowana remiza w Nagnajowie

Strażacy ochotnicy z Nagnajowa pochwalili się dziś wyremontowaną remizą OSP, a także zaprezentowali swój nowy nabytek czyli pompę dużej wydajności.

W spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek, 30 listopada w remizie OSP na tarnobrzeskim osiedlu Nagnajów uczestniczyli m.in. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nagnajów Lidia Napieracz, Komendant Miejski Ochrony PPOŻ w Tarnobrzegu Wojciech Zioło, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Przemysław Rawski, a także strażacy OSP na czele z Naczelnikiem Zbigniewem Barnasiem.

Remont strażnicy OSP w Tarnobrzegu na osiedlu Nagnajów kosztował 50 553 zł, z tego prawie 32 780 zł dofinansowania pochodziło z MSWiA, pozostałe, blisko 18 000 zł dołożyła Gmina Tarnobrzeg. Zakres prac remontowych obejmował: wymianę bramy garażowej, wymianę drzwi, wykonanie wylewki betonowej, montaż włazu strychowego, instalację grzejnika CO, malowanie i szpachlowanie ścian, wymianę oświetlenia zewnętrznego na LED, wykonanie mebli na umundurowanie specjalne i wyjściowe, wykonanie stojaka na węże pożarnicze ssawne.

Wykonawcą remontu była tarnobrzeska firma budowlana Miwax.

W Nagnajowie zaprezentowano dziś także pompę dużej wydajności do wody zanieczyszczoneKoszt zakupu pompy wyniósł 60 024 zł, środki Gminy Tarnobrzeg 54 000 zł (w tym 50 000 zł to środki przydzielone do dyspozycji Zarządowi osiedla na rok 2020), pozostałe środki zostały pozyskane przez strażaków (między innymi wsparcie od firmy FCC, Nadleśnictwa Nowa Dęba).

– Dziękuję wszystkim strażakom ochotnikom z Nagnajowa za ich ofiarną służbę. Na was zawsze można liczyć. Wiele doświadczeń z ostatnich lat pokazuje, że pozyskany sprzęt oraz wyremontowana strażnica będą należycie strażakom służyć i zostaną odpowiednio wykorzystane – zaznaczył  Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021