W powiecie

Nowe pergole śmietnikowe

Nowe pergole śmietnikowe

Na terenach pomiędzy budynkiem Mickiewicza 4 i garażami przy Kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. oraz przy budynku Al. Zwycięstwa 3 (od podwórka) w Nowej Dębie stanęły nowe altany śmietnikowe.

Stare pergole, wykonane w technice budowlanej z minionej epoki, ulegały rozpadowi, przeciekający dach oraz mało miejsca na kontenery sprawiały, iż korzystanie z nich było (ogólnie mówiąc) niezbyt przyjemne. – Nowe, przestronne altany, o wiele większe od swoich poprzedniczek, zapewniają komfort użytkowania, ażurowa konstrukcja i przepuszczający światło dach dają poczucie schludności i czystości. Obok pergoli wybrukowano kostką i częściowo ogrodzono teren przeznaczony do ustawienia pojemników do segregacji odpadów – informuje Marek Powrózek, inspektor ds. utrzymania budynków i urządzeń komunalnych z Referatu Spraw Komunalnych.

Roboty budowlane, związane z rozburzeniem starych pergoli i ułożeniem nowych placów z kostki brukowej, wykonywała miejscowa firma budowlana „Frastan” Stanisława Wruchy, natomiast montaż pergoli przeprowadziła firma Wireland z Bytowa, zawodowo zajmująca się wykonywaniem i montażem tego typu konstrukcji. Kompleksowy koszt wymiany jednej pergoli, tj.: rozbiórka starej konstrukcji i utylizacja materiałów rozbiórkowych, wybrukowanie terenu pod nową pergolę i pojemniki na odpady segregowane oraz dowóz i montaż altan zamknął się kwotą 37 tys. 80 zł.

– Miejmy nadzieję, że będziemy wspólnie dbali o utrzymanie porządku i czystości w i przy pergolach. A na kolejny rok planujemy wymianę kolejnych – mówi M. Powrózek.

Źródło Gmina Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021