W powiecie

Nowe pergole śmietnikowe

Nowe pergole śmietnikowe

Na terenach pomiędzy budynkiem Mickiewicza 4 i garażami przy Kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. oraz przy budynku Al. Zwycięstwa 3 (od podwórka) w Nowej Dębie stanęły nowe altany śmietnikowe.

Stare pergole, wykonane w technice budowlanej z minionej epoki, ulegały rozpadowi, przeciekający dach oraz mało miejsca na kontenery sprawiały, iż korzystanie z nich było (ogólnie mówiąc) niezbyt przyjemne. – Nowe, przestronne altany, o wiele większe od swoich poprzedniczek, zapewniają komfort użytkowania, ażurowa konstrukcja i przepuszczający światło dach dają poczucie schludności i czystości. Obok pergoli wybrukowano kostką i częściowo ogrodzono teren przeznaczony do ustawienia pojemników do segregacji odpadów – informuje Marek Powrózek, inspektor ds. utrzymania budynków i urządzeń komunalnych z Referatu Spraw Komunalnych.

Roboty budowlane, związane z rozburzeniem starych pergoli i ułożeniem nowych placów z kostki brukowej, wykonywała miejscowa firma budowlana „Frastan” Stanisława Wruchy, natomiast montaż pergoli przeprowadziła firma Wireland z Bytowa, zawodowo zajmująca się wykonywaniem i montażem tego typu konstrukcji. Kompleksowy koszt wymiany jednej pergoli, tj.: rozbiórka starej konstrukcji i utylizacja materiałów rozbiórkowych, wybrukowanie terenu pod nową pergolę i pojemniki na odpady segregowane oraz dowóz i montaż altan zamknął się kwotą 37 tys. 80 zł.

– Miejmy nadzieję, że będziemy wspólnie dbali o utrzymanie porządku i czystości w i przy pergolach. A na kolejny rok planujemy wymianę kolejnych – mówi M. Powrózek.

Źródło Gmina Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Akcja “Zbieramy nakrętki” – Pomagamy Bartusiowi !

rta24.eu25 listopada 2020

Ambasadorzy Nowej Dęby!

rta24.eu25 listopada 2020

Starostwo zainwestowało w szpital

rta24.eu25 listopada 2020

Policjanci proszą o pilny kontakt !

rta24.eu24 listopada 2020

Płyny do dezynfekcji z ministerstwa

rta24.eu24 listopada 2020

38 zakażeń w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu23 listopada 2020

Trwa montaż oświetlenia parkowych alejek

rta24.eu23 listopada 2020

W Tarnobrzegu rusza telefon zaufania dla dzieci

rta24.eu20 listopada 2020

Tereny po „starej” obwodnicy zyskają wolność

rta24.eu19 listopada 2020